Co se dělo po 2. sněmu ZVONU-POSPOLITOSTI

PREDBEZNE HODNOCENI 2. SNEMU ZVONU-POSPOLITOSTI
BRNO 2002


Od nedele 18 hod. budou zavery pridany na stranku:
www.darius.cz/ag_nikola/zavery.html
kde budou od pondeli za tyden jeste doplneny - behem tydne budu mimo internet i obvykly tel., a to Slovensku na tel. c. 00421 43 4238650)

V hlasovani zvitezila z poskytnutych nabidek jako reprezentant nasich zajmu pro nadchazejici parlamentni volby Strana za zivotni jistoty, ktera svou vstricnost demonstruje ochotou prijmout kandidaty doporucene nasim spolecnym vyborem a do znacne miry akceptovat nase pripominky ohledne programu a metodicka vysvetleni k otazkam vztahu pravice-levice a pristupu k nekterym makroekonomickym problemum. Doporucuji vsem nezavislym aktivistum, aby respektovali demokraticky vysledek hlasovani nezavisleho organu a podporili v parlamentnich volbach SZJ. Myslim, ze schopnost se ukaznit a podridit je pro nasi politickou kulturu nyni dulezitejsi nez samotny fakt, ze nyni v hlasovani zviteila prave SZJ. Zaroven vsak doporucuji zejmena pro nasazeni v dalsich letech budovat sit tech, kteri stranu SZJ nepodpori a ktere chapeme jako autenticke - (zvlast stredo leve a zvlast stredo-prave subjekty), abychom partnery ziskane na pude ZVONU-POSPOLITOSTI neztratili. Prinejmensim s nimi budeme pracovat na obcansko-sdruzenarske urovni. Budu tomu pracovne rikat Socialne-demokraticka aliance (stredo-leve subjekty) a Ceska reformni strana (stredo-prave). Stredo-prave subjekty, ktere si jiz nejake misto na slunci vymohly nemuzeme povazovat za zcela autenticke (jsou napr. casto zavazani nadmerne svym sponzorum) a ani oni nemaji prilis uprimny zajem na nejakem slucovani, zejmena, pokud by znamenalo zmenu nazvu apod. Nemohou se take ani v kriticke dobe, ve ktere jsme rozhodovat dosti pruzne, protoze jsou vazani na svolani velkeho snemu (tomu budu pracovne rikat Ostatni nezavisli - napr. Nezavisli, Nestranici, Nestranici pro Moravu, Sdruzeni nezavislych kandidatu apod. KAN radim tak trochu k bloku CRS, castecne k Ostatnim. HLAS neni jeste dostatecne vyprofilovan jako stredo-pravy nebo stredo-levy). Rozumne stredo-levicove subjekty, ktere si jiz vymohly misto na slunci take nejsou zcela autenticke a take se nechteji slucovat (Strana zelenych, Humanisticka aliance, Demokraticka mladez z Brna aj.). Takze to vypada, ze bude v pohledu ZVONU-POSPOLITOSTI volebni scena rozdelena na 5 casti (opraveno!):

1) SZJ
2) AUTENTICKA LEVICE (SDA - napr. Ceske soc. dem. hnuti, Strana dem. socialismu )
3) AUTENTICKA PRAVICE (CRS - napr. Mladi konzervativci, HLAS, KAN, Agrarni strana)
4) OSTATNI LEVICE (HA, SZ, Mladí demokraté Brno)
5) OSTATNI NEZAVISLI - OSTATNI STRED A PRAVICE (NEZ, Nestranici, SNK, Cesta zmeny, Strana nadeje aj.)

Z tohoto 5-clenneho uskupeni odvozujeme algoritmus dalsiho mozneho vyvoje

ZVON pospolitost se bude angazovat zejmena v ramci vyvoje situace kolem subjektu nachazejicich se pod prvnimi tremi body (nebo sem pozdeji zarazenych) a zejmena ty bude podporovat ve volbach.

Muze v prubehu casu, do voleb i po nich, za urcitych podminek dojit napr. ke sjednoceni SZJ s nekym z dalsich subjektu a autenticke L-P s ostatni L-P. Nemel by casem byt problem sjednotit zejmena autentickou L s autentickou P, ale abychom nezakladali rozpor jiz od zacatku, bude lepsi nejprve integrovat autentickou L a P zvlast, a az potom je pripadne spojit, byt jnapr. en pro ucel jednech voleb.

Vratme se vsak k otazce SZJ, ktera v patek vyhrala, jak bylo receno, nase vnitrni volby. SZJ predstavuje tyto objektivni prednosti

- SZJ ma vybudovany funkcni aparat, clenskou zalkladnu, noviny a urcite finance, takze jeji volebni uspech je nejrealnejsi mezi jinymi v patek nabizenymi variantami.

- Uspechem SZJ muzeme vzit hlasy komunistum, co ma spolecensky vyznam zejmena tam, kde jde o komunisty nezreformovane, tedy o ultralevici

- Volici jsou na tyto volby vetsinou pripraveni volit strany s levicovou prichuti

- SZJ se vyviji a ma politickou vuli k pozitivnim zmenam

A tak v parlamentnich volbach v Roce 2002 doporucuje ZVON lidem s levicovym nebo socialnim smyslenim volit SZJ a na druhe strane nezavisle subjekty uvedene v bodech 2 a 3. Pritom doporucuje, aby se sjednotli jako SDA nebo CRS (resp. RSCM, pokud zaklad site zaregistruji Jizni Cechy)

Celkove musim rici, ze schopnost dohodnout se s nekym jinym chapu jako vyznamny signal pro volice i aktivisty hnuti ZVON-POSPOLITOST, ze je dany iniciator zivotaschopny, ze na sobe a ve prospech spolecne veci dokaze pracovat a neco objetovat. Strana, ktera se nedokaze dohodnout s nikym nami (a s urcitym odstupem zrejme i volici) bude drive ci pozdeji ignorovana, podobne, jak se to stalo naposledy Pravemu bloku.

Jiri Ohnutek byl poveren sloucenim a prepracovanim poskytnutych programovych navrhu pro SZJ

Ja rozeslu elektronickou i normalni postou ziskane kontakty a zavery ze Snemu.

Abych zachoval neformalni autoritu vyboru ZVONu-POSPOLITOSTi, nebudu v Parlamentnich volbach 2002 kandidovat.

S pozdravem

Darius Nosreti


Kontakty/ucastnici:Darius Nosreti, Tvorkovskych 11, 709 00 Ostrava, 069/663 4284. info@darius.cz , www.darius.cz/zvon
závěry z obou sněmů (od neděle večer): www.darius.cz/ag_nikola/zavery.html

Josef Oršulík, Vrázova 5, Ostrava 3, 703 00 (provozuje dum duchovni kultury Unitaria na Vrazove ul. 5, astrolog, filozof, vydavatel duch. literatury)

Alena Čápová (neúčastnila se, omluvena) Agrární strana,
Klimentská 14, Praha 1, 110 00, AlenaCapova@seznam.cz

Milan Neubert (neúčastnil se, omluven) Strana demokratického socialismu, neubert@sds.cz
www.sds.cz

Beňo Miroslav, Schneiderova 27, 628 00 Brno

Ing. František Reichel, 602 00 Brno 2, Wurmova 8

Luděk Holeček, Králův Háj 429
460 05 Liberec

Jaroslav Suchomel, Hněvkovského 61, 617 00 Brno

Schneider Karol, (ANEO – aktiv nezavislych/nasranych obcanu. na politickem spektru neutralni) Ing., Vranovská 14, 614 00 Brno, 05/45546222

Jiří Ohnutek, Šmejkalova 86, 616 00 Brno, organizace Pospolitost, Nove Hnuti, Rosnička (zejmena ekolog)

Luděk Holeček, krajský zástupce Českého Sociálně demokratického Hnutí, předseda Libereckého klubu matičního, Králův Háj 429, Liberec 5, 460 05, tel.: 048/275 1189

Pavel Svoboda (na sněmu ZVONu nepřítomen), předseda ČSDH. Baarova 2, 415 01 Teplice, tel 0417/570 308, spolumajitel stavební firmy, tel. práce: 0417/385047, 570 308

Jiří Schauer
jiri.schauer@telecom.cz

Grmelová Danuše, Herčíkova 16, 612 00 Brno 12

Alois Zeman, Údolní 13, 602 00 Brno
(Vysoká zemědělská škola Brno, zastánce egologické regionalizace podle povodí, zejména ve vztahu k ochraně vod a říčních biotopů)

Pavel Kodytek, Konečného 3, 602 00 Brno

Dipl. Ing. Pavel Dohnal, president Svazu Moravanu (Union of Moravians, clen-pozorovatel skupiny Evropskeho parlamentu European Free Alliance) Veselska 724, 687 24 Uhersky Ostroh, Czech Republic – Moravia, tel.: 0603 297796, fax: 0632 591186, www.svazmoravanu.cz European Parliament – EFA, Rue Wiertzstraat 2c 33, tel.: +32 2 2843040, fax: 2841771 svaz@svazmoravanu.cz

Eva Hlasova, Reformní strana Cech a Moravy, (neucastnila se, omluvena), tel.: 0606 274 179
SDRUZENI JIHOCESKE MATKY
Ceska 13, 370 01 Ceske Budejovice
Tel.:0042/038/27091, tel.,fax:0042/038/7312650
Cesky Krumlov: 0042/0337/5105
e-mail: jihoceske.matky@ecn.cz
e-mail: dana.kuchtova@ecn.cz
e-mail: evahlasova@raz-dva.cz
Eva Hlasová, 0606 274 179, Reformní strana Cech a Moravy

MLADÍ KONZERVATIVCI (neucastnili se) se sídlem v Praze ....
tel.a fax. č.: 02-5732 9057, Ladislav Mrklas 02-683 4404
E-mail: info@konzervativci.czps v priloze zasilam dopis a navrh HA
From: "Jan Bednář" <janb@volny.cz>
Date: Fri, 8 Feb 2002 02:10:08 +0100
To: "Darius Nosreti" <info@darius.cz>
Subject: Re: Pozvánka

Vazeny pane Nosreti,
dekujeme Vam za pozvani na snem ZVONU-POSPOLITOSTI. Bohuzel se nemuze nikdo
z nas zucastnit a proto Vam alespon posilam nasi reakci na navrh spolecne
spoluprace mensich uskupeni k letosnim volbam, ktere jsme obdrzeli od Slavka
Popelky z Pospolitosti, kterou jsme mimo jine take presentovali na schuzce
predsedu nekolika neparlamentnich stran v Praze.
Pokud to bude mozne, budeme radi, kdyz o nasem prispevku a navrhu v teto
reakci budete informovat i dalsi zucasnene snemu, ci pripadne jine, koho by
to mohlo zajimat.
Preji hodne zdaru vasemu setkani.

S pozdravem
Jan Bednar
mistopredseda Humanisticke aliance
Humanistická aliance V Praze dne 1.2. 2002Reagujeme na návrh společné spolupráce menších uskupení k letošním parlamentním volbám: "jak mohou menší uskupení uspět ve volbách", kterou jsme obdrželi od Slávka Popelky z Pospolitosti.

Návrh nám připadá zajímavý, protože se snaží najít cestu, jak spojit síly a mít tak větší šanci skutečně ovlivnit situaci v naší republice, ale vidíme hned několik velmi zásadních problémů.

1. Jsme přesvědčeni, že většina lidí je stejně jako my zklamána dnešními politiky a přejí si změnu. Hledají alternativu, která by byla mladá, upřímná a silná a skutečně odlišná od současných politiků, kteří se jen hádají, jsou zkorumpovaní a prosazují jen své vlastní zájmy.
Nepřipadá nám, že jen účelové spojení různých subjektů, navíc v každém kraji vystupující pod jiným názvem, může být takovou silnou alternativou. Určitě všechny lidi napadne pochybnost jestli se takové uskupení bude schopno ve volbách domluvit a prosazovat společně jejich zájmy, místo nekonečných dohadů, roztříštěnosti a politických praktik, kterých mají všichni už dost.

2. Mít společný název, který by nebyl totožný s označením žádného ze zúčastněných subjektů by znamenalo založit a zaregistrovat nové politické hnutí, což nevidíme vzhledem k nedostatku času jako reálné.

3. Vidíme jako rozporuplné navrhovat úplnou samostatnost zúčastněných subjektů, zároveň s podmínkou pozastavení členství všech kandidátů ve své organizaci a vystupování na kandidátce jako nezávislí. Myslíme si, že to pro lidi bude velmi podivné, že na kandidátce určitého hnutí není ani jediný člen tohoto hnutí. Naopak si myslíme, že prezentace takovéhoto subjektu by musela být velmi jasná a průhledná. Uvedením politické příslušnosti kandidáta by lidé konečně jasně věděli koho volí a že naše kandidátky jsou skutečným spojením různých subjektů s podobnými názory.

4. Nezbytnost domluvit se na hlavních prioritách programu vidíme nejen pro společnou kampaň. Nedovedeme si představit, že by různé subjekty tohoto společného hnutí v jednotlivých krajích prosazovaly rozporuplné návrhy. Myslíme si, že o podobném společném hnutí je možno uvažovat jen jestli všechny subjekty mají shodné priority a hlavní body programu. Jinak by mohlo jít spíše o velmi účelovou politickou hru, která je srovnatelná s podvodem voličů a rozhodně nikam nepovede.

Proto navrhujeme:

1. Použít politické hnutí Humanistická aliance a vytvořit z něj skutečnou „alianci" nejrůznějších politických stran, hnutí a občanských sdružení, které se shodují na hlavních prioritách pro naši společnost a jsou schopni společně spolupracovat pro jejich prosazení.
Proč právě Humanistickou alianci?
a) Humanistická aliance už dnes má mezinárodní kontext – humanistické strany existují a spolupracují ve více než 70-ti zemích světa. V okamžiku kdy se ČR připravuje ke vstupu do Evropské unie je tento mezinárodní kontext velice důležitý, protože všem je dnes už jasné, že malá lokální politika toho moc nezmůže. Humanistické strany v jiných evropských zemích nás mohou velice podpořit v nejrůznějších konkrétních návrzích a můžeme organizovat i celé společné kampaně na evropské úrovni. Například všechny Humanistické strany kandidovaly se společným programem a shodným reklamním šotem do Evropského parlamentu.
b) Humanistická aliance je mladé politické hnutí, které není spojováno s žádnou vyhraněnou skupinou lidí (ekologové, důchodci,...) a nemá žádné skvrny v minulosti – žádné aféry, žádné kompromitující vztahy, sponzory, atd. Navíc jde o politické hnutí s překvapivě vysokou účastí mladých lidí a žen.
c) Návrhy humanistů vycházejí z hodnot jako je hlavní hodnotou člověk, nenásilí, nediskriminace, skutečná přímá demokracie a respekt všech lidských práv pro všechny. Z těchto hodnot vycházejí i všechny návrhy a aktivity a to nejen v politické oblasti. Takže jde o návrhy poskytující dostatečný prostor, ale zároveň velmi koherentní a silné, které se mohou stát skutečnou alternativou, která by odpovídala potřebám lidí v současné chaotické společnosti upadajících hodnot.

2. Hlavní priority a body programu pro společnou spolupráci navrhované Humanistickou aliancí
a) Skutečná přímá demokracie
- referenda
- zákon o politické zodpovědnosti
- přímá volba prezidenta, starostů
- průhlednost zastupitelů
b) Nenásilí a nediskriminace
c) Školství přístupné všem na všech úrovních (nezavádění školného apod.)
d) Zdravotnictví přístupné všem na všech úrovních
e) Sociální jistoty slabším (důchodci, mladé rodiny, invalidé, samoživitelky,...)
f) Podpora malého a středního podnikání
g) Důraz na ekologický přístup

3. Všem subjektům, kteří se shodnou na výše uvedených prioritách navrhujeme spoluúčastnit se rovným dílem na vedení H.A. (shodný počet zástupců všech zúčastněných)

4. K předvolební kampani navrhujeme, aby všechny subjekty společně vytvořili jednotný design propagačních materiálů s uvedením hlavních bodů návrhů a všech zúčastněných subjektů pod názvem aliance a to ve všech volebních krajích ČR. Za výhodné po finanční stránce také považujeme tisk materiálů najednou s možností, aby si každý subjekt objednal množství podle jeho uvážení – tedy postupovat samostatně, ale koordinovaně.

5. Pro zaplacení kauce a tisku propagačních materiálů pokládáme za rozumné, aby každý ze subjektů aliance vložil stejnou částku. V případě získání více než 1,5% hlasů ve volbách, by každý ze subjektů dostane zpět rovný odpovídající finanční díl, jak bylo uváděno v původním návrhu.Dana Feminová
předsedkyně Humanistické aliance


VÝZVA JEDNOHO HLASU

Vážení přátelé,
po konečném vyhodnocení 2. sněmu ZVONU-POSPOLITOSTI a informací o Straně
za životní jistoty musím učinit toto konečné prohlášení, které je
diametrálně odlišné od úvah, v kterých jsem se snažil akceptovat
"demokratický" výsledek voleb, ve kterém zvítězila Strana za životní jistoty
(která původně pro některé ultralevicové projevy v minulosti ani neměla být
zařazena k hlasování):

Celá akce byla podle mého přesvědčení a analýzy zmanipulována nasazenými
manipulátory a výsledek hlasování považuji za neplatný. Cílem manipulace
byla zjevně diskreditace hnutí ZVON. V současné době tedy nemohu za sebe ani
ZVON s určitostí tvrdit o žádné zaregistrované parlamentni ani neparlamentní
straně, že je hodna toho, aby ve volbách dostala nějaké hlasy. K volbám
musíme jít všichni, ještě stále však nevíme, koho budeme volit. Přinejmenším
jistě alespoň víme, že nebudeme volit parlamentní strany.

Pokud někdo dá dohromady alespoň 10 milionů na volby, jsem ochoten se
pokusit z pozice nezávislého aktivisty o vytvoření nové politické strany bez
manipulátorů. Jediné, co dosud manipulátory nebylo ovlivněno, byly stránky
Zvonu na adrese

www.darius.cz/zvon

zde se také dozvíte o osobách, kterým věřím. Zatím jsem doporučil pro
politiku pouze psychologa pana Nakonečného. Souhlasím, že také Mašíny je
možné považovat za autentické aktivisty. Věřím také Evě Hlasové z Českých
Budějovic a věřím, že pokud se jí podaří zaregistrovat novou stranu Reformní
stranu Čech a Moravy (RCM), bude to ta správná strana pro volby. Je však
třeba jí a jejím přátelům pomoci uchránit vznikající stranu před
manipulátory. Je třeba, aby si z jejich stránek

http://rcm.hyperlink.cz/

KAŽDÝ z domácích adresátů stáhl podpisovou petici a do jednoho týdne
nasbíral alespoň 50 podpisů.

Protože manipulace Českým národem, jeho médii, hnutími a stranami dosáhla
nejvyšší představitelné meze, vyzývám každého občana k okamžité kritice
všech projevů manipulace ve společnosti. Je třeba okamžitě vyhlásit širokou
amnestii týkající se přečinů z nedbalosti, drobných krádeží apod. A do
vězení je třeba ihned posadit zkorumpované státní úředníky, stovky osob
zodpovědných za tunelování, deformace mediální scény, manipulace politických
stran, zneužití soudní pravomoci a tyto obviněné je třeba vyšetřovat pod
zámkem. Žádný defraudant také neopustí vězení dříve, dokud do koruny
nevrítí, co ukradl! Okamžitě je třeba dát národu šanci vytvořit nová,
skutečně nezávislá média a nezávislé strany a zaručit jejich rovnost ve
volbách. Nelze dále ani den snášet praxi, kdy zloději z nám ukradených peněz
financují propagaci svých stran a slušným lidem nedá na propagaci svých
iniciativ nikdo ani korunu, a kdy lidem financujícím politiku ze své vlastní
kapsy neotiskly noviny kolikrát potřebný článek ani za peníze! Strany musí
mít ve volbách i mimo ně stejný prostor v médiích, a stejně tak v průběhu
roku občanská sdružení. Strany musí mít stejné finance na volby!

Nedopusťme, aby rovnost stran, kterou zaručuje ústava, nebyla před volbami
lépe zajištěna.

K vyhlášení krajského referenda musí stačit 10 000 hlasů. Současný zákon
je podle mého soudu nemorální.

Ti, kteří nasazovali agenty do politických stran, hnutí a sdružení nebo
proti čestným prodemokratickým aktivistům bez vážného konkrétního důvodu,
musí být okamžitě odsouzeni pro vlastizradu k nejvyšším trestům.

Tajné služby je třeba okamžitě zrušit jako občanské společnosti nebezpečné
a zneužitelné.
Všechny dokumenty komunistických tajných služeb musí být VŠEM lidem ihned
zpřístupněny. Každý, kdo by chtěl jediný dokument z těchto archivů zničit,
musí být souzen pro vlastizradu neboť paměť je obranou naší vlasti. Ničení
dokumentý je třeba stíhat i zpětně až do roku 1989.

Je třeba, aby příští demonstrace neustaly, dokud většina lumpů nebude za
mřížemi a většina
lumpáren napravena.


Darius Nosreti> From: "Ing. Theo Formánek" <formanekt@tbn.cz>
> Date: Sun, 10 Feb 2002 21:20:33 +0100
> To: <info@darius.cz>
> Subject: k VÝZVĚ
>
> Tento mail je sice určen primárně panu Nosretimu, ale rozešlu jej i
> ostatním členům konference - a rád si přečtu jejich stanoviska.
> *=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=
> Pane Nosreti,
>
> několik reslistických poznámek a otázek. Jsou vždy po Vašem textu uvozeny
> třemi hvězdičkami.
> ===========================================================================> Protože manipulace Českým národem, jeho médii, hnutími a stranami dosáhla
> nejvyšší představitelné meze, vyzývám každého občana k okamžité kritice
> všech projevů manipulace ve společnosti.
>
> ***
> Kde se objeví ta kritika? V hospodách? Na schůzkách nespokojenců? Je to jen
> hrách na zeď. I ke dvoumstům tisíců podpisů pro "Děkujeme, odejděte" byl jen
> hrách na zeď.
> ***
> ===========================================================================> Je třeba okamžitě vyhlásit širokou amnestii týkající se přečinů z
> nedbalosti, drobných krádeží apod. A do vězení je třeba ihned posadit
> zkorumpované státní úředníky, stovky osob zodpovědných za tunelování,
> deformace mediální scény, manipulace politických stran, zneužití soudní
> pravomoci a tyto obviněné je třeba vyšetřovat pod zámkem. Žádný defraudant
> také neopustí vězení dříve, dokud do koruny nevrítí, co ukradl!
>
> ***
> Ano, mnohé z toho třeba je - ale jak to chcete udělat, když ti, kteří by
> byli postiženi jsou těmi, kteří tomuto postihu snadno mohou zabránit - mají
> totiž tuto zemi zapsánu v katastru jako lenní majetek. Jak to chcete
> prosadit POLITICKY, JURISTICKY, SPOLEČENSKY? ***
> ***
> ============================================================================> Okamžitě je třeba dát národu šanci vytvořit nová, skutečně nezávislá média
> a nezávislé strany a zaručit jejich rovnost ve volbách.
>
> ***
> KDO to zaručí? Nechápete, že jediná zatím schůdná cesta je buď A) revoluce,
> nebo B) postupná politická změna politického establishmentu, nesená zezdola,
> občanskou iniciativou??? A on sám sebe má zbavit existence a provázanosti s
> vrstvami mafiánů a zlodějů? Je to úkol na dvě generace.
> ***
>
> ===========================================================================>
> Nelze dále ani den snášet praxi, kdy zloději z nám ukradených peněz
> financují propagaci svých stran a slušným lidem nedá na propagaci svých
> iniciativ nikdo ani korunu, a kdy lidem financujícím politiku ze své vlastní
> kapsy neotiskly noviny kolikrát potřebný článek ani za peníze!
>
> *** Nelze ... snášet -- ale celý národ to snáší, protože si neumí představit
> žádné jiné řešení, než ve volbách zkoušet další a další strany v naději, že
> to vyjde. NIKDO (statisticky míněno) nechápe, že pol. strany NEJSOU
> ŘEŠENÍM!!!!!!
> ***
>
> ===========================================================================>
> Strany musí mít ve volbách i mimo ně stejný prostor v médiích, a stejně tak
> v průběhu roku občanská sdružení.
>
> ***
> To je nemožné. Ve svobodné společnosti (ani po cestě k ní) NELZE diktovat
> mediím, aby (mimo volební kampaně) měly všechny strany a obč. sdružení
> nějaký prostor. To je direktivní "svoboda".
> ***
>
> ===========================================================================> Strany musí mít stejné finance na volby!
>
> ***
> To je - pardon - nesmysl! Ekonomicky: všichni občané zaplatí ze svých daní
> všem stranám? Mám snad platit na volební propagandu komunistům??? To snad
> nemyslíte vážně?!
> ***
>
> ===========================================================================> Nedopusťme, aby rovnost stran, kterou zaručuje ústava, nebyla před volbami
> lépe zajištěna.
>
> ***
> A jak to, prosím, chcete "nedopustit" ???
> ***
>
> ===========================================================================> Ti, kteří nasazovali agenty do politických stran, hnutí a sdružení nebo
> proti čestným prodemokratickým aktivistům bez vážného konkrétního důvodu,
> musí být okamžitě odsouzeni pro vlastizradu k nejvyšším trestům.
>
> ***
> A) Jak je budete hledat a identifikovat, B) kdo a za co je bude žalovat
> (jaký zákon porušili?) a kdo je odsoudí - a C) co je to "nejvyšší trest"?
> ***
>
> ===========================================================================> Tajné služby je třeba okamžitě zrušit jako občanské společnosti nebezpečné
> a zneužitelné.
>
> ***
> Kdo je zruší? Stát? Žádný stát se bez nich neobejde. Žádná společnost se bez
> nich neobejde. Problém není v jejich samotné existenci, ale v jejich
> zneužívání.
> ***
>
> ==============
> Všechny dokumenty komunistických tajných služeb musí být VŠEM lidem ihned
> zpřístupněny. Každý, kdo by chtěl jediný dokument z těchto archivů zničit,
> musí být souzen pro vlastizradu neboť paměť je obranou naší vlasti. Ničení
> dokumentů je třeba stíhat i zpětně až do roku 1989.
>
> ***
> S tím lze v zásadě souhlasit - ale: za "chtění" nelze nikoho odsoudit.
> Vlastizrada je definována jinak. Uvědomte si, že zachování právní kontinuity
> s minulým režimem po jeho pádu plus zásadou "nejsme jako oni" plus faktem,
> že "celý" národ tak či onak kolaboroval s totalitním režimem, že tím vším si
> tato země zazdila šance ke skutečnému vyrovnání s minulostí. Pohled do
> svazků STB není nic platný lidem, kteří odpouštějí svoji kolaboraci sobě -
> takže jsou nuceni bagatelizovat i vinu ostatních. Jinak by sami sebou museli
> pohrdat.
> ***
>
> ============================================================================
> ===========================
> Je třeba, aby příští demonstrace neustaly, dokud většina lumpů nebude za
> mřížemi a většina lumpáren napravena.
>
> *** Jaké "příští demonstrace"??? Vy o nějakých víte? A ony budou trvat celá
> léta??? Podívejte se:
> 1. demonstrace na konci (otevřené) vlády komunistů trvaly jen mikrosekundu
> ve srovnáním s formovacím tlakem totality před nimi. Když vše utichlo, dali
> se do práce politikové a podnikatelé - a rozkrasdli vše, i svobodu a naději
> na slušnou demokracii
>
> 2. demonstrace "Děkujeme, odejděte" popsaly pár archů papáru, politický
> establishment ale reagoval takto: jděte na pivo, zůstáváme. Což se stalo.
>
> 3. demonstrace za televizi utichly, ti nejlepší, kterí jimi byli bráněni,
> odešli (byli odejiti) a telvizi ovládají politické strany ještě perfektněji
> a neviditelněji, než byl onen nejapný pokus s Hodačem a Bobošíkovou.
>
> A propos: "musíme", "je třeba", "mělo by se" --- to je fajn - ale koho tím
> myslíte? Mávnutí kouzelným proutkem a stane se "jak je třeba"??? KDO musí???
> KDO by měl???
> Nepohnete ničím. pokud nebudete mít:
> 1. peníze
> 2. lidi
> 3. "prodejný" program
> 4. informační kanály k lidem
> 5. fakta a důkazy
> 6. - a nejdůležitější: nejen vy musíte být ochoten, ale i lidé musí být
> ochotni hnout svými línými zadnicemi, porozumět vám a podpořit vás. Tedy
> musíte mít SCHOPNOST ZÍSKAT LIDI!
>
> To vše, co je pod body 2 až 6, se nedá za těch deset milionů koupit, zejména
> ne to pod č. 6.
>
> A říkáte-li
>
> Pokud někdo dá dohromady alespoň 10 milionů na volby, jsem ochoten se
> pokusit z pozice nezávislého aktivisty o vytvoření nové politické strany bez
> manipulátorů,
>
> je to velice naivní. Nikdo vám nedá 1O milionů aniž by si nevyhradil
> ovlivňování (a tedy "manipulaci"!!!) toho, jak s nimi naložíte. A
> neočekával, že z té investice něco bude mít. Jste "ochoten se pokusit" .. a
> to je argument, který stačí k tomu, aby se Vám hrnuly peníze? A kde je idea,
> vize, program, analýzy spol. poptávky, struktura, organizace - alespoň na
> papíře??? "Ochota" - to je nic. Ochota není program! Ochotných se v této
> zemi najdou stovky. Jen se podívejte - zakladateli nových stran se to tu jen
> hemží.
>
>
> Vážený pane Nosreti, je mi líto, ale vše, co píšete je pouhé rozhořčení a
> naprosto abstraktní volání na poušti. Dokud lidem nepředložíte konkrétní
> věci, kývnou hlavou (jo, to by bylo fajn, pozavírat lumpy), ale světem
> nepohnete. Ostatně - to sliboval i Zeman, a kde to je? Kdyby na ně OPRAVDU
> sáhnul, zametli by s ním. Na to mají oposmlouvu.
>
> Takže: má-li se něco dělat, je třeba se posadit a dlouhý čas konkretizovat
> každý detail. Moc je otázka techniky, nikoli morální pravd. Bohužel -
> alespoň stále ještě v této zkoušené a nemocné zemi. Zakládání nových a
> nových stran je establishmentu jen k smíchu. Pokud naše politiky cokoli
> nadzvedne z jejich teplých křesel, je to pouze lidové hnutí, které se do
> nich opře politickými prostředky - ano, i zřejmě politickou stranou, zevnitř
> toho establishmentu. Ale v těchto volbách? Na to raději zapomeňte. Nemáte
> nic z toho, co jsem výše vypočítal jako minimálně potřebné - a navíc: nemáte
> ČAS.
>
> S pozdravem ---------- Theo Formánek
>
> PS: I já jsem k něčemu "ochoten": dát se k dispozici smysluplnému a r e a l
> i s t i c k é m u přístupu k řešení. Ale opakuji: ne nějakými proklamacemi
> typu "každý", "všichni", "je nutno", "je třeba". A opět: teď je už pro tyto
> volby pozdě. Byla jistá šance, že Unie svobody se vrátí ke svým kořenům a
> bude zde samostatný subjekt, součást establishmentu, která by mohla sloužit
> jako páka k jeho rozvrácení otevřením se občanské společnosti. Avšak
> paskvil, který předvedla "svatbou" s KDU-ČSL a nabídkou pár (vlastně
> nevolitelných) míst na kandidátkách občanským aktivistům, to vše nedává ani
> u ní již žádnou naději na obrodu. I ona je pro občanskou demokracii již
> ztracena - přidala se k majitelům země - a doufá, že na ní zbude pár drobků
> z příštího dělení.

Vazeny pane Formánku, kritizovat ma smysl, kdyz znate neco lepsiho. Rikate, ze demonstrace jsou nesmysl, smysl má podle vás lidové hnuti, to je v mnoha smerech to stejne

rikate, ze nema cenu zakladat nove politicke strany, smysl ma podle Váas, aby lidove hnuti pouzilo politicke prostredky, co je v mnoha ohledech totez. Mimochodem, do dnesniho dne vsichni lide, az na nasi domovnici, kteri prede mnou nadavali na system politickych stran a parlamentni demokracie byli policejnimi provokatery. Znamena to, ze delate take domovnika?

Kritika se musi objevit vsude, to znamena, ze pobizim lidi k odvaze, zamenil jste emocionalni obsah s logickym a vycitate mi nedostatek logiky, tam, kde jej nemusime hledat

ano, nektere veci jsou pravne obtizne proveditelne, behem tech nekolika minut, ktere jsem mel na formulaci odpovedi bych to asi tezko resil, spise slo o obecne politicke zadani, o volani po vetsi politicke vuli tyto veci resit, vlastne zase o dodavani odvahy

proc si myslite, ze prave ja musim rici, kdo zaruci svobodu novych medii? Stejnou otazku preci mohu polozit ja vam. Konstatuji proste, ze soucasny stav je neunosny. I to by byl krok kupredu, kdyby se na tom narod shodl

Rikate, ze je to ukol na dve generace. Znamena to, ze my si mame sednout na zadek a cekat, az ty dve generace prejdou?

Pisete, ze narod si neumi predstavit jine reseni nez pomoci stran. Ano, kdyz pomineme cas demonstraci, je to skutecne jedine reseni. Demokraticky vyvoj bez parlamentni demokracie ve state, ktery ma více nez milopn lidi asi bude tezko fungovat. Nebo jste mi snad zapomnel prozradit svuj tajny recept? Lide, kteri opravdovou demokracii zazili vedi, ze stranicky system fungovat muze. Myslim, ze pro to existuji i obecne treoreticke duvody a proto temto lidem verim.

Co se tyka rovneho financovani stran: 1) Urcite Vas pri nem neokradou vice nez nyni. 2) Mozna tim nechtic date penize komunistum (ti ovsem maji svych 300 milionu rocne a statni almuzna pro ne bude nezajimava), ale date aspon minimalni sanci vzniknout alespon jedne poctive strane. Ja ji jako volic potrebuji a cekam na ni. Vy ne?

Ideu, vizi, program jsem mel, kdyz jsem zakladal DIO, na strankach Zvonu jich velkou cast najdete. Dnes vim, ze jsou docela dobre zpracovane. Bylo to k nicemu, protoze 1) manipulatori jsou ve strehu, a soucasne: 2) narod chrape, je na politickem duchodu (dovolene?). Dnes vim, ze musime narod nejprve probudit a potom mu dat cist sve programy. Opacne to nejde.

A na to probuzeni by facka v podobe proklamaci mohla docela stacit. Co se tyka realistickeho reseni: Realisticky a konkretne jsem vytvoril vychodiska pro snem, realisticky a konkretne jsem jej svolal, realisticky mi jej vytunelovali. Ja se snazil s pomoci pana Ohnutka aspon z tech trosek vymodelovat nejaky aspon trochu realisticky program a prijde Formánek a rekne, ze je vsechno spatne, takze já jdu a spláchnu vsechno do hajzlu (4 500 Kc a mesic prace) a Formánek furt neni spokojeny.

Pritom je to ten stejny Formanek, co rikal, ze ma poznamky k programu SZJ, na ktere jsem cekal jako na smilovani, protoze jsem stale nevedel jiste, zda mam na jejich medove reci o schopnosti seberekonstrukce skocit nebo ne, dokonce jsem si o ne psal, co ten stejny pan Formanek asi prehledl (esemesku jsem take nedostal)

Cekam, ze nyni nam sam pan Formanek velmi konkretne rekne, co dale. Dalsi tah demokracie v CR je na nem. Ja mam vsechny Formany, Formanky a Formacky rad, na zedeesce jsme jednoho meli, rikali jsme mu Formitko. Bylo to takovy ero, co vzdycky jen zasvistelo kolem. Verim, ze Vas se to netyka a necouvnete.

S pozdravem
Darius Nosreti


PRISPEVKY DO BESEDY
SNEMY ZVONU
POKRACOVANI

SUPERHOME

DARIUS.CZ

AGENTURA NIKOLA

ARCHIV CLANKU

POLITICKÉ LINKY HOME ZVON

HNUTI ZVON