---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CT-protest - neoficiální stránky

Úvodní stránka
Clanky
Kontakty
Portal ZVONU
Politické linky
Zpravodajské linky
PRESSKARTEL
AUDIOVIZE
Internetová beseda Lidových novin
------------------------------------------------------------------------
Nenechme se manipulovat
, sobota 9:52 - Málokdo má tolik informací,aby mohl posoudit co se v ČT děje, většina z nás čerpá informace o médiích z médií.Domnívám se, že tyto informace není třeba brát příliš vážně,tím méně se vzrušovat kdo je kde ředitel,normální občan nemá šanci cokoliv ovlivnit, vše je zhora určeno předem.Změnit tyto poměry by mohly snad jedině volby,musely by ovšem být k dispozici úplně jiné typy lidí.
Marian
------------------------------------------------------------------------
Nenechme se manipulovat
, sobota 9:52
- Málokdo má tolik informací,aby mohl posoudit co se v ČT děje, většina z nás čerpá informace o médiích z médií.Domnívám se, že tyto informace není třeba brát příliš vážně,tím méně se vzrušovat kdo je kde ředitel,normální občan nemá šanci cokoliv ovlivnit, vše je zhora určeno předem.Změnit tyto poměry by mohly snad jedině volby,musely by ovšem být k dispozici úplně jiné typy lidí.
Marian
------------------------------------------------------------------------
Zpravodajci ČT nemají odbornou úroveň
KOSTELEC, sobota 9:44
- Fandím nvestigativním žurnalistům i v ČT, dělají dobře. Beru na vědomí práci sporťáků, i kulturní rubriky jakž takž. Avšak zpravodajci nemají ani úroveň, ani morálku. Hanobení českého jazyka (i v titulcích), anonymita jejich pracovníků, rodinkaření, hromadění soukromého majetku neúměrné oficiálním výdělkům, protekční nevyváženost výběru zpráv, zdůrazňování katastrof kdekoli ze světa, úmyslné míchání zpráv a komentářů (to nemohou být novináři), místo služby veřejnosti (to slovo neznají) staví se do vylhané pozice nás posluchačů a diváků atd.atd. A to nemluvím o komunistické minulosti mnohých (impertinence a nevzdělanost venkovského novináře okr. novin z Mostu byla kvalifikací pro komentátora) atd.
Procházka
------------------------------------------------------------------------
Chudáci redaktoři a skrytá reklama
ČR, pátek 22:58 - V Brně si až dnes uvědomili, že byli zneužíváni a manipulováni a dokonce dělali ve zpravodajství skrytou reklamu, tak proč neodešli, proč si vzpoměli až dnes? Zdá se, že paměť a morálka je dobrá jen při volbě ředitelů. Marasmus ve kterém musel pracovat asi každý redaktor, nabízí otázku:Proč tam tolik let pracoval? Navíc bych rád znal názor Honzy Rumla, který se do médií dostával vždy jen nějakou náhodou, jako budoucího právníka, jak se dívá na situaci, kdy si doslova pár lidí dělá za peníze národa laciné promo a zneužívá veřeněprávního média ke svým záměrům. Honzo, bude zápočet?
míra
------------------------------------------------------------------------
Mladsi lide, znali sveta by si toto nemeli nechat libit
PHAHA 4 - KRC, pátek 21:26 - Jak pise pan Hlavacek z Bostonu, Klausovy znalosti a chapani moderniho zapadniho sveta pokulhavaji. Je to videt nejen na tom, ze ignoruje verejnepravni PBS TV, ktera a USA existuje jiz pres 30 let, ale na mnohych jinych vecech, vcetne jeho odsuzovani a pak, s petiletym zpozdenim, naskakovani do rozjeteho vlaku internetu. Zvlaste mladsi a lide stredniho by si nemeli temito zastaralymi, ustrnulymi a prekonanymi predstavami Klause a jinych prednich politiku nechat brat sanci prozit i tato leta svych zivotu co nejlepe. Po listopadu jiz promovaly vice nez dve generace vysokoskolaku. Statisice cestovaly po svete, desitky tisic tam stazovaly, nekteri dokonce vystudovali. Prilisna "slusnost" k vrcholnym politikum, jejichz uzitecnost pro verejne blaho se vycerpala, neni namiste. Ani postoj, ze se nas, obcanu, veci netykaji. Jak mala ucast na poslednich doplnovacich volbach u nas, tak vysledky prezidentskych voleb v Americe ukazuji, ze v demokracii politici kazdy nas hlas potrebuji. Divim se, ze zvlaste tyto vzdelane, sveta znale vrstvy nechaji Klause, Zemana a jine rozhodovat o osudech svych a svych deti.
Vaclav Doubrava
------------------------------------------------------------------------
Klausova zalostna "expertni" znalost Ameriky...
BOSTON, pátek 21:14
- V interview jednomu z ceskych medii, velky lodivod a v ocich nekterych spoluobcanu stale jeste "expert" na Zapad, zvlaste jeho anglosaskou cast, znovu tem, co trosku znaji veci ukazal nahotu sveho skutecneho znalosti fundamentalnich faktu. Tvrdi, ze v "Americe by se o necem podobnem jako verejnepravni televizi nikomu ani nesnilo". Kdyz toto je cesky expert na svet, ktery nezna zakladni veci, nelze se divit, ze nemuze postoupit na vyssi, dulezitejsi stupinek, t.j. skutecnemuiu fungovani a provazanosti prave treba americkeho systemu. Jaky doba tyto tristne derave znalosti o svete, zda se ze usilovnim ctenim a "podtrhavanim si", o kterem Klaus minuly tyden psal a "pral si, aby to delali take jini", natoz pak pochopeni toho, jak veci do sebe zapadaji, za minulych 11 let a i dnes na Cesko maji, je nabiledni. Americky model verejnepravni televize, PBS, bych si pral, ac je v prostredi USA doleva, mit take u nas, jako celkem bezvyznamneho hrace na trhu medii. A bez te levicove tendence. Nasim volicum, zvlaste pravicovym, bych pral, aby pana Klause poslali na dlouhodobou staz do sveta. Zda se, ze i na nej plati jeho "za socialismu lide jakoby delali a byli za to jakoby placeni". Jeho studium zapadnich ekonomik, za ktere byl nami vsemi placen od poloviny 60. let, kdy jako mlady kadr a absolovent stalinske VSE, po "komfortni vojne na Dukle" (jeho slova v autobiografii) byl kadrove proveren a prijat na EU CSAV soudruha akademika Otty Sika.
Karel Hlavacek
------------------------------------------------------------------------
Televize, a co ostatní?!
PRAHA, pátek 21:13
- Ano, zákon o veřejnoprávních médiích je zjevně špatný a nahrává vládnoucí politické "koalici". Ovšem, ruku na srdce,vždyť jsme si je sami zvolili a tak jako nyní hlasitě anebo mlčením skrytě souhlasíme s "revolucí" v televizi. Jak ovšem i včera v televizi zmínil politolog pan Pehe, tuto možnost veřejného protestu mají pouze zaměstnanci televize. Co např. živnost- níci, kteří by měli tvořit tzv.střední stav a hospodářskou stabilitu, mohou dělat proti likvidačním zákonům ( novela OZ,novela zákona o DPH,novela zákona o živn.podnikání atd.)na živnostníky. Mnozí raději skončí s podnikám, jiní o změnách vůbec nevědí a ostatní napnou síly, sáhnou hlouběji do kapes a se skřípějícími zuby se budou učit nové zákony. Mohou tito lidé obdobným způsobem prostestovat veřejně (tak jako zaměstnanci televize), vyzývat k podpisové akci na náměstích apod.? Nemohou, na takové akce nemají finanční prostředky. Tyto akce akce mohou za naše peníze pořádně bezplatně zaměstnanci televize. Václav
------------------------------------------------------------------------
Jako za komunismu, oposmluvni strany seji zavist
KARDASOVA RECICE, pátek 16:12
- Jako za totality, oposmluvni strany volaji, jak pise pan Kominek "po klidu ke praci" a jako za totality, odpadlici disidenti, s Havlem zase ve stredu jim zminene nevrazivosti ceskych malomestaku, "nejsou jako my", co "poctive musime makat". Je zajimave, jak ODS i CSSD, ktere meji se svumi vlastnimi fanancemi historii problemu tak dlouhou, ze by uz nikdi z nas nedal dohromady seznam jejich mnohamilionovych prestupku zakona, ted treba vyuzivaji tradicni ceske a tridni zavisti a mluvi o penezich, ktere nezaslouzene plynou do kapes odbojnikum v CT. Volani po tvrdosti, cisteni chleva, ktere zde ze strany podporovatelu pana Hodace a prezivajicich vazeb na vladni moc nad medii ctu, ukazuji, ackoliv to mysli nepochybne uprimne, jak malo vzdaleni jsou od socialistickeho rozhledu, zavisti a nachylnosti ke "klidu na praci".
Jiri Herman
------------------------------------------------------------------------
Do zbrane! Na barikady! Revoluce je nedokoncena.
RIO DE JANEIRO, pátek 16:02
- Demagogicka argumentace oposmluvnich stran, ktera, jako za totality uprednostnuje tendenci ceskeho malomestaka mit "klid na praci" misto toho aby se veci uvedly do poradku, bezi na plne obratky. Jsem rad, ze uz o mne a hlavne budoucnosti mych deti byvali ekonomove z Prognostaku, ted rotujici ve spickovych funkcich v zemi nerozhoduji. Je mi lito tech, dokonce vysokoskolsky vzdelanych lidi doma, kteri veri tomu, ze vzpoura nebo odboj zamestnancu v CT je projevem nelojalnosti vuci zamestnavateli a tedy poruseni zakona. Souhlasim s analyzou tech, vcetne pana z Prahy 2, Noveho Mesta, ze to by zajiste platilo, kdyby v teto oblasti, vztahu verejne-pravni televize a politicke moci, tedy jejich dusledneho a zaziteho odlouceni, existovala ve svete standardni situace. Rozhodne si nemyslim, ze ve vsem maji pracovnici CT pravdu, ale vasalsky vztah CT k aktualni politicke moci je hlavnim problemem a prezitkem totality. Zvlaste ti doma, co se povazuji za pravicove orientovane volice by se meli podle techto rozhodujicich charakteristik, ve svem dlouhodobem zajmu a zajmu svych deti rozhodovat a nevolit ty, bez ohledu na jejich retoriku, kteri radi ve vazbe vladni moci na televizi pokracuji. Doufejme, ze verejnost svym tlakem, treba jako volici, se nakonec zachova tak, jak se citi, tedy soucasti demokraticky vyspele Evropy.
M. Kominek
------------------------------------------------------------------------
Pro Káju, Míru a Jiříka
PRAHA, pátek 13:08
- Kucí, esli nesedíte přímo Ivánkovi Langrovic , či Václavomilovi na klíně a hovoříte ze srdce měl bych k vám jednu prosbu dejte se vyfotit a vystupte ze stínu. Opravdu moc, ale moc by mě to potěšilo. Díky.
Honza
------------------------------------------------------------------------
Co se děje u nás? Lidi se nechávaj manipulovat. Radou a ODS.
DISKUSE "CO SE DěJE U VáS", pátek 12:52
- Děsí mě to, co se právě odehrává na této diskusi. Lidi (karel, Miroslav, jirka) se nechávají zmanipulovat "pravdami" medialních poradců ODS. Bezprostřední reakce pracovníků zpravodajství ČT (odvysílání protestního stanoviska v Událostech) byla jistě "nestandardní" a dramatická. Byla ovšem více "nestandardní" a dramatická, než volba nového ředitele? Skutečně si myslíte, že rada mohla za 24 HODIN OD UZÁVĚRKY (a předpokládejme, že taky trochu spali) kvalifikovaně posoudit 33 PROJEKTŮ na ŠESTILETÉ řízení ČT? Skutečně věříte členům ODS a ČSSD, z nichž se rada převážně skládá, že o této výměně nebylo předem rozhodnuto? Skutečně už vůbec nemyslíte?!?
Petr K.
------------------------------------------------------------------------
Pane Hodači, držte se.
PRAHA, pátek 12:33 - To co napsal pan Miroslav je velmi výstižné. Nemusí to snad být vláda tvrdé ruky, postačí profesionální vedení bez vazeb na různé kamarádíčky. Výhodou pana Hodače je, že není napojen na žádné zájmové skupiny. I když se mu rebelové snaží podsunout napojení na ODS tím, že "údajně" (ostatně to je velmi často pužívané slovo v našich médiích, které vypadá nevině, ale neověřená informace tak na člověku ulpí) ucházel o funkci mluvčího ODS. On to ale odmítá. V této souvislosti stojí za zmínku podobné politické napajení, které není "údajné", ale naprosto zjevné. Jde o bývalého ředitele ČT, který pracuje jako ředitel kanceláře jednoho z nejvýznamnějších našich politiků, nebo se snad president mezi politiky nepočítá? Věřím, že se novému řediteli podaří prověřit hospodaření naší (protože námi placené) televize a určitě najde i mnoho poctivých spolupracovníků pro práci v tak důležité a prestižní instituci jako ČT bezesporu je. Takže pane řediteli, držte se, máte velkou podporu u značné části občanů, kteří jenom nemají přímý přístup na obrazovku jejich televize na rozdíl od zaměstnanců, kteří svého postavení zneužívají k prezentování svých čistě soukromých názorů, byť rádoby nevinně zabalených do frází o veřejném zájmu.
karel
------------------------------------------------------------------------
ČT potřebuje vládu tvrdé ruky.
PRAHA, pátek 9:14
- Je jedině správné, že rada jmenovala nového ředitele a správný je její pevný postoj za vlastním - a to správným - postupem. Nový ředitel pan Hodač tak je znám, jistě provede takové kroky, které usměrní všechny křiklouny, kteří se snaží urvat z kořisti co nejvíc pro sebe. Tady bude jistě na místě zadat forenzní audit a pak v hlavní zpravodajské relaci uvést na pravou míru kolik si ti dnes velkohubí a jim podobní utrhli pro sebe. Zde musím poznamenat, že mi velmi vadí když vystupuje za mne, jako jednoho z koncesionářů, pan Kraus a jemu podobní, kteří nemají právo hovořit za občany, ať pouze vyslovují svůj názor, ale na ulici a ne na obrazovce ČT. To co činí je zneužití veřejnoprávního média a nás všech. Bez problému si určitě pan Hodač poradí i se zaměstnanci - hlavně s těmi, kteří neoprávněně využívají za naše peníze vysílací čas pro vyjadřování svých názorů. Vždyť toto je anarchie, jak si to vůbec mohou dovolit, by měli by z ČT odejít. Kdo z běžných občanů, myšleno zaměstnanců, tohoto státu by měl možnost vyjádřit svůj názor v ČT např. že mu ubližuje nadřízený, že mu vyhodili ředitele a ten byl tak hodný on nás totiž nechal dělat co jsme chtěli..... Nikdo a proto si to nemohou dovolit ani tito zaměstnanci bez následků. Pan Hodač má velkou výhodu a to tu, že není zatížen vlivem českého prostředí. Vůbec se zde nejednalo o politickou záležitost, tu z této situace "vyrobili" lidovci a unionisté - ovšem těm je anarchie blízká viz rok 97 - ale od začátku se jedná jen o peníze, peníze nás všech !!!
Miroslav
------------------------------------------------------------------------
manipulace pokračuje
PRAHA, pátek 8:54
- Včera jsme měli možnost číst na této stránce ohlasy nezaujaté veřejnosti. To, co se z toho dnes objevilo v Lidovkách, jasně ukazuje na spražení novinářů s redaktory a dalšími zaměstanci a spolupracovníky ČT a na pokračující snahu této skupiny "vyvolených" manipulovat veřejným míněním. Je to pro ně totiž dost snadné a nic je to nestojí, platíme to my našimi poplatky. Prostor pro nového ředitele neúměrně malý v porovnání s prostorem pro rebely a zmínka o rozpočtu, jeho kontrole a jeho původně plánovaném a Radou správně odmítnutém schodku, téměř žádná. Zkuste být profesionální a tedy objektivní.
jirka
------------------------------------------------------------------------
Situace s CT ukazuje, ze mame jeste co dohanet
PHA 2 - N. MESTO, čtvrtek 20:51
- Mam dojem, ze fundamentalni hlobku probklemu (mnozne cislo), ktere kolem statusu verejne-pravni televize v CR stale existuji, si mnozi z nas casto plne neuvedomuji. Je nepochybne, ze primarne nekomercni, nziskova, verejne pravni TV ma v moderni demokraticke spolecnosti sve nezastupitelne misto. Pravdou take je, ze vyspele staty, uzijeme-li zapadni Evropy (americky priklad, ac diversitou medii a tudiz mensi zavislosti na verejne-pravnim mediu jako je CT, nam zatim vzdalenejsi), co nejduslednejsi mira odpolitizovani toho, co CT dela, kdo ji sefuje, atd. je pro dlouhodobe blaho naroda nejdulezitejsi. Myslim, ze populisticke vyhrady proti tomu, ze vznikl Krizovy stab, ze doslo k poruseni zakona, vernosti zamestnavateli, atd. jsou ...populisticke a ac jsou nepochybne dobre myslene, neprispivaji zadoucimu stavu veci. Platilo by to, celkem bez vyhrady, kdyby CT byla, jednoznacne, ze zakona a prakticky oddelena od politickeho rozhodovani, jak v naplni tak v tom, kdo ji sefuje. To tak ale zatim vubec neni. Co situace kolem jmenovani sefa TV ukazuje je to, ze v nasi polovicate demokracii je nejvlivnejsi medium v zemi stale onou "koristi" vitezne strany nebo dokonce nestandardniho oposmuvniho deleni moci a vlivu. Vcetne na CT. Skutecni demokrate, zvlaste pravicovi-liberalove, by meli trvat na naprostem odeleni vladni moci (at jiz exekutivy nebo legislativy ci soudu?) od skutecne nezavisle, verejne-pravne, vaznosti a utority - bez ohledu na to, kdo je prave u moci - pozivajici CT. O tom, ze levicove strany, at jiz KSCM nebo, v mensi mire, CSSD (a jejich volici) by radi videli aby CT mluvila hlasem vlady, tolik nepochybujeme. Melo by prekvapovat, jak vasalsky vztah CT radi prijmaji i "pravicovi-liberalove" jako Klaus a ODS. Resignaci pana Rejchrta povazuji, (o ktere, pane Petre K. vim, nicmene diky za dobre poukazani na tento fakt), za relevantni. Je pro ODS, CSSD nebo jakoukoliv stranu skutecne dulezitesji mit v cele CT "sveho" cloveka, anebo budovat nadpartajni, nezavislou ver
J. Biciste
------------------------------------------------------------------------
Privatizovat ČT a ODS
PRAHA, čtvrtek 14:24 - Návrh šéne Vendy - privatizovat ČT mě bude připadat smysluplné v okamžiku, kdy bude přikročeno k zestátnění nakradeného majetku potentátů ODS, ODA, KSČM, ČSSD......
Dalimil
------------------------------------------------------------------------
Opět vláda lidu ?
BRNO, čtvrtek 13:53 - Tak to vypadá, že se opět blíží to, po čem je někomu asi velmi smutno a sice nová vláda lidu. Každý slušný člověk by měl být loajální ke svému zaměstnavateli. Pokud s ním není spokojen, měl by odejít jinam. Pokud nic jiného neumí, nebo ho nikde jinde nechtějí, má prostě smůlu. Obcházení zákonů, vydávání se za veřejnost, nebo nedej bože za odborníky, byť jsou to opravdu pouze zaměstnanci je anarchie. Je to přímá cesta do pekla, na níž těm odborníkům přeji šťastnou cestu. Beze mně soudruzi.
Pavel
------------------------------------------------------------------------
Jistěže jsme ředitele vědomě nevolili. Ale už je to jasné.
PRAHA - KRč, čtvrtek 13:12
- Samozřejmě, když je Rada ČT navázána přímo na Sněmovnu, tak to při oposmlouvě ani nemohlo dopadnout jinak. No, asi budeme muset kromě změny volby Rady (tak aby třetinu volila Sněmovna, třetinu Senát, zbytek jmenoval President) požadovat před každými volbami, aby strany představily své kandidáty do Rady a případně i na místo ředitele... (Kdysi se také objevil návrh na přímou volbu členů rady lidem, i to stojí za úvahu. I když se objeví obvyklé názory, že lid obecný je tupý a že je to třeba svěřit "odborníkům", garantuju vám, že odborník typu soudružky Dědečkové by se v Radě neobjevil.) Jinak, J. Biciste, Miloš Rejchrt, nominovaný právě za US a jediný slušný člověk a zároveň medialní odborník v Radě, odstoupil na protest proti politickým machinacím už včera ráno. Petr K.
Další strana
© Copyright 2000 Lidové noviny, a.s., internet@lidovky.cz
© Copyright Česká tisková kancelář, Reuters Limited, Asociated Press
Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu
Grafická úprava © 2000 Attraction s.r.o.
Server Lidovky.cz používá ORIS - internetový redakční systém MMD MAFRA a.s. ©