---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CT-protest - neoficiální stránky

Úvodní stránka
Clanky
Kontakty
Portal ZVONU
Politické linky
Zpravodajské linky
PRESSKARTEL
AUDIOVIZE
Dobry den
plne Vas podporuji ve vasi praci, drzim palce. Posilam par nametu ci clanku, zalezi na Vas, zda je zverejnite...
Budu je oddelovat nekolika znaky "rovna se" jsou to spise moje svedectvi

na strance http://mujweb.cz/www/pavel_toth/moje_ct.htm (v adrese jsou podtrzitka) budu zverejnovat pozorovani dalsich zprav, budou-li se nejake vysilat

S pozdravem
Pavel Toth, Most
===
Mezi rozumne linky muzete zaradit tez
www.ceskenoviny.cz/ct
kde je specialni priloha mapujici udalosti v CT
===
25.12.2000 12:45 situace v Mostě (na kabelové TV v Mostě neoveřeno)
Dnes opět nedošlo k vysílání zpráv ČT. Místo zpráv naskočil v Mostě text (já přijímám signál pravděpodobně z Ústí / Labem)

Na vysílač nedorazil autorizovaný signál České televize, vysílání bude pokračovat po přestávce

Tento text naskočil v okamžiku, kdy se z obrazovky pomalu "zatmívačkou" ztrácel titulek s dalším programem (měli následovat zprávy) současně vymizel teletext. Pouze na 5 vteřin naskočil pan Karas s počasím (+teletext) a pak se vše změnilo zpět (bílý titulek na černém pozadí popsaný výše)
====
24.12.2000 19:15 - vysílání šírené vzduchem

Sledoval jsem zpravy z velina CT. V polovine zahranicni zpravy o Jeruzaleme jsem najednou videl reportaz o kradezich stromku, tedy (jak jsem se pozdeji dozvedel) Hodacovske udalosti. Presne tak jsem to videl u nas v Moste. Chudak pani Mikova, ktera mi nemohla ukazat predpoved pocasi a sama z toho byla vydesena - to pro zmenu bylo slyset. Pak byl slyset pan Marsal (doufam ze mu nekomolim jmeno) ktery zkonstatoval, ze " v nekterych regionech ....". Teprve az hlasatelka pi.Retkova byla videt....

(Konec prispevku P.T.)

Můj osobní názor na Radu ČT:
Vzhledem k současné situaci by bylo vhodné, aby Rada ČT odstoupila - jednak kvůli uklidnění situace, jednak, aby se rozptýlily pochyby o její politické nestranosti a proto, že situaci nezvládla, třeba i násilím. Třetina jí by v budoucnu měli být odborníci od "fochu", třetina ekonomové a poslední třetina nezávislí a nezkompromitovaní, může tam být i právník, ale jen jeden.

Přikládám příspěvek, který mi byl 8x "demokraticky" vyřazen z diskuse na serveru protestujících zaměstnanců ČT

Pokud budete chtít tento příspěvek využít v plné či zkrácené verzi, avšak NEPOZMĚNĚN, máte můj souhlas, ale uvítal bych mé schválení (i dodatečně)

S pozdravem

MAREK Stanislav

Loučovice

===================================================
Vzhledem k tomu, že se "demokraticky" ztrácí zaslané příspěvky, které se kriticky vyjadřují k současnému stavu v ČT a pravděpodobně v tom mají prsty demonstrující pracovníci ČT, uveřejňuji zde své stanovisko, bohužel ne přesně to, které jsem odeslal a ztratilo se.

NEBERTE si televizní diváky jako rukojmí. Existují jiné formy protestu, jako používané pentličky v barvách ČT. V zemích, jako je Japonsko, pak vedení obejde provozy a zjistí-li, že takto označena je více než polovina zaměstnanců, ODSTUPUJE samo. Uvědomujete si, že jste ve skutečnosti mouřeníny, kteří splní svůj úkol a půjdou či poletí a politici se budou tiše smát v koutě. Když vidím ten Betlém při TN, zjišťuji, že tam chybí už jen vůl a osel. Osel vystoupil už předem a jako všichni ze 4koaly má plnou hubu podpory, ale kdo zradil jednou, zradí i podruhé. Velmi se tam vyjímal politik, majitel řady veřejných domů.
Neznám skoro vůbec ředitele Hodače, ale splňuje dokonale pozici vola (s odpuštěním) za to, že nedokáže učinit razantní kroky Protestujte klidně proti Radě ČT a jejímu politickému složení, bude to ale důvěryhodné?
Kdo z Vás se zastal třeba Romana Proroka - místo toho jste se tlačili u zadnic politiků, aby jste sami získali tučné prebendy - nehrajte si nyní na čestné! Nezávidím Vám Vaše platy, ale odvádějte práci úměrnou jejich výši! Novináři byli a jsou synonymem lidí, kteří za peníze (a pochybnou slávu na obrazovce) učiní cokoliv. Sice ne všichni, ale čestných je stále málo! Od odchodu Ivo Mathé(ho) úroveň televize klesá, převahu získávají lidé typu Rejžka, kteří sami nic nedokázali a nutí nám své názory, kdy určují, co je pro nás dobré a co ne.

Celá má rodina je přes dva roky nezaměstnaná, ač můžeme být od televizních poplatků osvobozeni, platíme. Nezlepší-li se situace, platit přestanu a vyzývám k tomu i všechny ostatní občany.

Máte nejvyšší čas upalovat na Hrad a vzít si bianco žádosti o milost, než někoho napadne požádat o přezkoumání duševního stavu člověka, který je rozděluje plnými hrstmi a který již dávno nereprezentuje názory řadových občanů (ostatně - reprezentoval je někdy?) Je třeba vzít bejčáky a vyrazit do parlamentu, senátu a vlády a vypráskat ty, kteří ztratili důvěru a umí jen slibovat a tunelovat - jenže pak tyto budovy zůstanou asi prázdné. Nebude to asi škoda - než dělat zákony, které se desetkrát novelizuji, raději nic. Jen jediný zákon se nikdy nemusí měnit - ten, jímž si zvyšují své platy.

Takže:
Rado ČT - odstup
Řediteli - konej
Politici - kušujte
Lumpové - zmizte

A na závěr citát z nedávno uvedeného filmu:
VRCHNOSTI SLUŠÍ MÍRNOST, PODDANÝM PAK POSLUŠNOST

P.S. Původně jsem chtěl podpisem podpořit protestující, po násilných akcích
jsem byl proti a oznámil jim to na jejich adresu.
Přesto byl můj ZÁPORNÝ názor na tuto akci ZAPOČTEN jako hlas souhlasný.
Takhle tedy NE !!!

Vzhledem k tomu, že jsou "demokraticky" cenzurovány a vyřazovány příspěvky, jsou tyto uveřejňovány bez cenzury VŠECHNY s vyjímkou vulgárních na:
http://www.lipno.cz/ctprotest
Zasílejte do 11.00 na mail vlevo.
(Poznámka redakce 25. 12. uvedená URL-adresa nefungovala)

Vazeni pratele,
je jasne, ze Ceska televize musi zustat verejnopravni a nezavislou a , ze Rada v tomto slozeni a "poslani" je k tomu nedostatecna a nekompetentni a je pouze urcena jako prostredek.

V case kdy obcane maji dost tzv. mafianskeho kapitalismu, a kdy velkym pol. stranam soustavne klesaji preference, zbyva uz jen par moznosti jak udrzet "vydobyta" koryta pro budoucnost, v blizicich se volbach. Zmanipulovat volby by bylo samozrejme nejjednodussi ale i soucasni komunistomafiani si uvedomuji, ze toto v dnesni dobe neni uz prilis realne. Proto se se jim naskyta moznost prave diky Ceske televizi, v jejim at uz otevrenem ci skrytem ovladnuti a ovladani a tim samozrejme manipulaci s verejnym minenim - tedy potencionalnimi volici.......

Zarazi me take neustupnost noveho gen. reditele CT. Kazdy jiny realne uvazujici clovek by v teto situaci na svou funkci rezignoval,i kdyby se mu toto obdobi podarilo prestat, musi byt jasne, ze budouci postaveni uz nikdy nebude bez problemu.
Mam z toho takovy divny dojem, jako kdyby novy gen. reditel byl od "kohosi zaukolovan", a svuj ukol musi splnit stuj co stuj, jinak......? Ale co jinak? Ma noveho gen. reditele CT nekdo v hrsti?..................
Stanislav Tockstein sto@email.cz

Vazeny pane,
tento muj prispevek do diskuse se ne a ne objevit (v chatu KV CT - poznamka DN) (nevim zda proto ze je moc dlouhy nebo z "jinych duvodu") Jedná se o informaci z přímých zdrojů (zaměstnanci ČT), které znám osobně: Předseda rady ČT pan M. ve středu v den zvolení nového gen. ředitele ČT vychází s mobilem z kanceláře a jeden zaměstnanec ČT, který jde zrovna po chodbě, náhodou zaslechne následující úryvek jeho telefonátu: "Takže už jsme ho zvolili a čekáme na další instrukce". S kýmpak to asi náš vysoce kompetentní a nezávislý předseda rady p. M. telefonoval ?? Byl to pan L. nebo pan K. z mediální komise vlády ? Nebo že by přímo pan Z?? Je opravdu veliká škoda a fakt lituji, že vše nebylo zachyceno skrytou kamerou. Možná by se část našeho národa, která o věcech raději zbytečně nepřemýšlí, přece jenom trochu zamyslela.. V každém případě je vidět, že represe médií ze strany vládnoucích sil se nedějí jenom v balkánských zemích. Ovšem zcela nejlepší nápad má jiný pan K.: "Zprivatizujme veřejná média". Proč taky ne? Přece nebudeme stejní jako celá západní Evropa, která má veřejnoprávní media. Ano jeho privatizační úspěchy již velice pomohly našemu národu (především některým vybraným jedincům, kteří jsou mu za to zavázáni). Jistě má pan profesor připraven pohotový scénář, jak by opět pokračoval ve své prospěšné činnosti a prospěl některým, jemu věrným jedincům. Kdokoliv, kdo by něco takového způsobil, měl by jít opravdu ne pouze sedět, ale minimálně na 20-30 let na nucené veřejně prospěšné práce..
Přeji všem krásné vánoční svátky a úspěšný Nový rok
A. (divák)


P.S. Pro jedince ovšem platí zcela jiná pravidla. Zde jeden příklad, jak rychle a efektivně funguje náš státní aparát když chce:
Zkuste přejet bílou středovou čáru na vozovce a 2 měsíce zapomenout zaplatit pokutu (200,-Kč). Další měsíc vydá finanční úřad příkaz ke zablokování Vašeho bankovního konta (+300,-Kč pokuta)..
Toto není žádný vtip, zažil jsem to na vlastní kůži a je to opravdu nepříjemná situace, když se Vám přitom včas neodejdou stálé platby účty např. telefon atd.

A,

(Redakce ma k dispozici jmeno a E-mailovou adresu - nejde o anonym, jeste vsak adresu proveruji. S informacemi tohoto pisatele, tykajicich se konkretnich udalosti, se nemohu ztotoznit protoze nelze overit jejich autenticnost. D.N.)
At 18:04 +1100 12/25/0, Jirka Vanek wrote:

Tak jsem slysel v Australskem radiu dosti podrobne zpravy o situaci v Ceske televizi, coz je dosti nezvykle neco takoveho odvysilat na Vanocni svatek, zde v Sydney.

Takze to svetove mineni co se tyce demokracie v Ceske republice a celkoveho vyvoje na politicke scene se rapidne meni. Padla dosti kriticka slova na adresu Vlady, parlamentu a Vasika.

A to jeste nevi veci, jako ze Jiri Hodac, novy gen.reditel Ct., ma za manzelku dceru generala stb. A ze byl vyslany do emigrace, kde se nadelal dost neplech, naposled v BBC. Tito zlocinci by konecne meli zasednout do zidli u soudu a ne do reditelskych kresel.

Jirka Vanek

(U tohoto prispevatele redakce overila identitu, ale nema prostredky pro overeni uvedenych faktu, proto se s temito fakty nemuze ztotoznit)

Protože je nepochybně diskuzní adresa cenzurována ( v noci jsme celkem 2x odesílali) a prochází v zásadě jen vulgárnosti, píšeme na tuto adresu. Díky.Solař

Tak jsme v normalizaci nanovo. Když přijely tanky Osvoboditelů ?68 do Kroměříže, spolu s manželkou jsme třikrát obešli kroměřížské náměstí a vždy znovu se podepsali proti Vstupu a tím vlastně i proti pozdější normalizaci. Nestalo se nic.Ale stejně jsme od toho nic nečekali, protože ta síla byla veliká. Dnes, pokud proklamovaná demokracie existuje,vykřikují to všichni, by měly stačit jen ty naše přidané dva, spolu s dalšími ovšem. Nebo snad ne? Aby byla síla na naší straně, je pro to třeba něco udělat, jinak bude zase ouvej. Dnes jsme shlédli v severních Čechách vystoupení "nových" protagonistů ČT a bylo nám moc nanic. Opravdu vyváženost, taková dutá, přísklepní. Doporučujeme, aby také oni si přečetli dnešní diskuzní příspěvky , třeba jen ten od p. Tomáše Johánka a dalších. Aby věděli, do čeho se pustili a co si lidé myslí. Jestliže více jak třista zaměstnanců ČTV pozvedne hlasy proti zpolitizování media, nemůžeme soudit, že jde o třista hlupců, kteří neví o čem je řeč. Naše vánoční pohoda je zkažena, avšak cítíme potřebu se k věci vyjádřit. Jde totiž o hodně. Jde o vyšší princip , což ovšem nemůže pár Jidášů zajímat, neboť jen jejich je pravda.Společenská platba za takovou pravdu by ovšem nebyla jen oněch příslovečných třicet stříbrných. Vyslovujeme obdiv lidem, kteří se ve svátcích klidu a míru nedávají pokořovat a očekáváme, že k situaci zaujme zásadní postoj prezident republiky, jako nejvyšší autorita. Jen tak by se stát mohl ještě vyhnout další kocourkovské ostudě.
S úctou Solařovi

Vazeni pratele,

po shlednuti pro me nepochopitelneho (!) vystoupeni pana Bocka v dnesnich radoby televiznich novinach na CT1, bych rad pripomenul jeste jednou muj diskusni prispevek, ale i prispevek pani Ludmily Kramolisove (ktery jsem si dovolil okopirovat, a timto ji srdecne pozdravuji) - http://wwx.cz/nase-ct/diskuze.php?page=14, byl bych rad kdyby jste tyto prispevky tlumocili dale, ale hlavne s nimi seznamili i p. Bocka(na nejz nemam bohuzel e-mail).

Dekuji za pozornost.
Stanislav Tockstein (Kontakt v redakci)
-------------------
Vážení přátelé, domnívám se, že pokud poslanecké sněmovna schválila členy Rady ČT tak jak říkal JUDr. Sokol v rozporu se zákonem, tedy pokud jsou někteří členové členy politické strany, či lze-li dokázat jejich spojení s politickou stranou, pak by měla být neprodleně podána žaloba pro porušení zákona. ani poslanecká sněmovna nemůže porušovat zákon! Tato žaloba by měla být podána ještě v tomto roce kvůli novele občanského soudního řádu. Jistě tuto žalobu podají všichni, kdo podepsali petici.Dále si myslím, že bez ohledu na připravovanou novelu zákona o R+T vysílání by měli alespoň senátoři za čtyřkoalici podat Ústavnímu soudu návrh na zrušení současně platného zákona, nebo alespoň jeho části upravující jmenování Rady ČT s ohledem na ustanovení čl.9, odst.3 Ústavy a čl.17, odst.1 Listiny základních práv a svobod. Je to cesta sice zdlouhavá, ale umožní právní ochranu kroků krizového štábu a zajistí možnost obrátit se i na mezinárodní soud. Hodně sil a vytrvalosti.
Ludmila Kramolišová (Kontakt v redakci)

-----------------
Vážený pane magistře,

svůj názor na dění v ČT mám, myslím si , že celkem neutrální.
Vám chci jen sdělit, že byste si měl uvědomit, že i vy jste se stal účastníkem hry dvou skupin nevím a nechci je nějak blíže specifikovat, nejsem na rozdíl od Vás dostatečně informován ( a pokud i Vy nejste informován dostatečně, pouze z medií, tak vězte, že skutečně závisí na tom co čtete, co chcete číst a co Vám Vaše duše velí udělat, ať už máte pohnutky jakkoliv šlechetné) a měl byste si uvědomit, že když budete na straně „vzbouřenců" v ČT tak přinejmenším podporujete čtyřkoalici koalici, která alespoň její část už ví co je zrada ( viz. sarajevský atentát) no a když budete na straně nově jmenovaného ředitele tak nahráváte přinejmenším ODS ne-li i ČSSD.
Komunisté se smějí bokem.
To je vše co jsem Vám chtěl sdělit.
Zároveň Vám chci sdělit, že uvažuji o trestním oznámení za to, že si dovolujete zneužívat emajlových adres.
Tato adresa je zcela nová a tak by mě zajímalo ( pokud mi to budete ochoten sdělit) jak jste se k ní dostal.
Možná, že seriozní Vaše vysvětlení mě odradí od myšlenky Vás soudně popotahovat.

S pozdravem lepších zítřků, bez intrik, podvodů, lží ,machinací atd.,
Petr Kolečkář. (adresa v redakci)

Odpovˇěď redakce:
Vážený pane,
Váš názor je rozumný a vlastně jej sdílím. Rozhodnul jsem se ale hrát jinou hru, totiž využít vlny odporu proti manipulacím s televizí a působení této vlny naopak prodloužit - a - odstranit i manipulátory a estébáky uvnitř televize i uvnitř tzv. krizového výboru. Prostí lidé si nikdy takovou revoluci zorganizovat nedokáží, nemají na to prostředky: peníze, agenty a média. Jde teď jen o to ten kámen valící se na hraně trochu postrčit, ostatní již půjde samo. Věřím, že chápete i když musím být stručný. Že jde o manipulaci, vědí všichni - proč bychom si to divadlo ale nemohli zahrát taky - i když s jiným scénářem?
Adresy jsem získal ze tří zdrojů: Jednak z veřejné stránky krizového výboru - kontakty na diskutéry, jednak z oficiálního seznamu internetových adres, jednak z hromadného adresáře, kterým mi nějaký nadšenec poslal před časem upozorněnína virus. Ten poslední způsob je možná ne celkem fér, ale určitě není legální. Chci Vás však ujistit, že nesloužím vědomě nikomu jen věci a myšlence samé, a že nejste obětí nějaké řízené manipulace.
Děkuji za pochopení a jakoukoli formu podpory.

Darius Nosreti
PS: S tím soudním podáním si to ještě rozmyslete, proč byste si odpíral tu radost a nesoudil se? Nakonec - díky tomu bychom se mohli i setkat a zajít třeba na pivo.
-----------------------
Zridily jsme DF o CT na adrese http://www.morava.cz/gb/forumdisplay.php3?forumid=13- zarucujeme nezavislost, bez cenzury. Take muzeme uverejnovat clanky o ct v nasem e-magazinu staci zaslat na e-mail: redakce@morava.cz
S pozdravem
Pavel Ziegler
morava@morava.czwww.morava.cz
---------------------------
Vazeni pratele,
PROSIM VAS VSECHNY, KTERYM V TETO ZEMI JDE O DODRZOVANI DEMOKRATICKYCH PRINCIPU, NEDOPUSTTE PROHLUBOVANI KRIZE V CT. TO CO NAM PREDVEDLO TZV. HODACOVO NOVE VEDENI O STEDREM VECERU, NENI NIC JINEHO NEZ BOHAPUSTA FRASKA. VZDYT TI KASPARI HODAC,MARES A BOBOSIKOVA DELAJI Z LIDI CVICENE OPICE, KTERYM AKORAT ZKAZI RADOST ZE SVATKU KLIDU A POHODY. VSICHNI TI RADOBY SEFOVE SE OHANEJI NEVYVAZENOSTI ZPRAVODAJSTVI V PODANI STAVAJICI REDAKCE, ALE TO CO PREDVEDLY UDALOSTI O STEDREM VECERU TO BYLA VYVAZENOST SAMA. NEZLOB TE SE NA MNE, STUDUJI NOVINARINU UZ NEKOLIK LET, TAKZE VIM JAK MA VYVAZENOST VYPADAT. JESTLI PAN HODAC SVEMU ONEMAN SHOW RIKA VYVAZENE ZPRAVODAJSTVI TAK AT SE JDE BODNOUT. UBOHOSTI NEJVETSI BYL FAKT, ZE JAKASI BOBOSIKOVA, KTERA SI HRAJE NA VELKOU SEFKU, NA KTEROU SI HRALA I V DOBE MODEROVANI 21, SI NAMLUVI PRISPEVEK SAMA O SOBE. NEZLOBTE SE NA MNE, ALE TADY NECO, SLUSNE RECENO, ZAVANI.... JE TO SAMOCHVALA VSECH TECH ..... HODACU, MARESU A BOBOSIKOVYCH. OSOBA PANI BOBOSIKOVE JE DVOJNASOB KOMICKA. VZDYT VSICHNI ZAINTERESOVANI MAME V PAMETI KDY SE NAIVNE SNAZILA KOPIROVAT STYL MODEROVANI BARBORY TACHECI, NA KTEROU ALE NIKDY NEMELA A MIT NEBUDE.

PROTO SI MYSLIM A JSEM PRESVEDCEN O TOM, ZE BY PAN HODAC A PAN MARES SPOLU S MADAME BOBOSIKOVOU MELI VZIT ROZUM DO HRSTI KOUKAT OKAMZITE ZMIZET Z KAVCICH HOR, JESTLI CHTEJI JESTE NECO V TETO ZEMI ZNAMENAT

Tomáš Kopečný (Adresa v redakci)

Odpověď redakce:

Vážený pane, krizi v televizi neprohlubujeme, protože větší krize (včetně zpravodajství) tam již být nemůže, to nakonec sám dokládáte. Jde o to vzít ostré koště a udělat pořádek, v Radě, v zákonech, v krizovém výboru, v celé televizi, v regionálních studiích a poté i v televizích tzv. soukromých, které jsou baštou zrádců národa, manipulátorů a propagandistických teroristů zločinného státního establishmentu.

S pozdravem Darius Nosreti

-----------------------------
Vzbouřenci se za války okamžitě střílí. A největší povaleči nejvíc křičí. Znám to z vlastní zkušenosti a jednoznačně stojím na straně vedení ČT. Na jejich místě bych postupoval co nejrozhodněji. Banda vzbouřenců nemůže diktovat vedení organizace kdo tam bude a kdo ne. Zrovna tak zaměstnanci TV Prima nemohou kritizovat ani rozhodovat o tom, komu umožní majitel společnosti vysílat a komu ne. Jako já nepřipustím aby někdo v mé firmě ignoroval moje rozhodnutí s takovým jedincem nebo skupinou zatočím tak, že na to dosmrti nezapomene.

Takže přátelé přestaňte se zviditelňovat tímto způsobem, jestli se vám něco nelíbí změňte zákon.
Čágo belo šílenci
Vladimír HUBKA

Odpověď redakce:
Vážený pane,
pokud všichni poddaní, jako jeden muž prohlásí, že král je nahý, jsem nakloněn spíše tomu, že by se král měl obléci, než že by se měli poddaní postřílet. Ale proti gustu žádný dišputát. Pokud vzpouru zorganizovala nějaká záškodnická klika, jde o něco jiného. V tomto případě se ale spojily oba případy: Poddaní křičí - Krále je nahý!, a zároveň se z toho klika manipulátorů snaží vytěžit co nejvíce. Tedy: Král ať se obleče a s manipilátory naložte podle libosti - mezi tisíci poctivými zaměstnanci televize je to však jen hrstka lidí.

S pozdravem
Darius Nosreti
-------------------------------------
Česká televize zásadně nedodržuje ani zákon, ani Ústavu ČR. Pokud se nedovim, kdo je za to odpovědný, nevěřím žádné nátlakové akci. Konec konců to co se děje v ČT, děje v mnoha dalších podnicích. Rád bych věděl, kdy minulé vedení ČT se těmito věcmi vůbec zabývalo, natož aby o nich informovalo. Nevěřím, nevěřím, nevěřím!!!

Jiří Novák (adresa v redakci)

Odpovˇěď redakce:
(Prosím, přečtěte si odpovědi předcházející. D.N.)
-----------------------------
Vážený pane,

Vaše pojednání o současné době je výstižné. Domnívám se, že většina myslících lidí, nepatřících k prominentům nebo úspěšným zlodějům, vnímá naše poměry podobně.

V řadách odpůrců Rady jsou jistě i lidé sobečtí, vedení osobními zájmy; takoví jsou asi v každém hnutí. Právě teď to ale není důležité. Nyní je třeba bránit ohrožovanou svobodu slova tak jako kdysi, po sovětské okupaci a začátku normalizace. Je třeba vzepřít se novým normalizátorům, bránit se proti mocenské zvůli a panské aroganci. Znamená to v této době bránit Českou televizi proti Radě a jejím politickým přisluhovačům.
Milan P a v e l (Adresa v redakci) ---------------------------------------
Snazila jsem se dostat na zminenou webovou stranku a moji pratele take, ale nepovedlo se nam to. Mohu ale pravidelne cist ceske noviny, proto jsem na vasi strane. Hodace mimochodem znam a ujistuji vas, ze delate dobre, ze ho odmitate. Zdravi JS
(Celé jméno a adresa v redakci)
------------------------------------------------ Dobry den! Nevim, proc bych mel pokracovat v teto jalove diskusi a podporovat neco, s cim v zasade nesouhlasim. Myslim si totoz, ze v tomto demokratickem state snad uz konecne plati nejake zakony (Ústava ČR, Zákoník práce, silniční pravidla apod.), ktere bychom vsichni meli dodrzovat, at uz patrime ke strane, ktere volilo 1 procento volicu, 8 procent volicu ci 28 procent volicu. Vse ostatni hranici s anarchií a ma podobu s komunistickou propagandou let tricatych, styricatych i padesatych. Doufam alespon ,ze zamestanci a signatari i jejich sympatizanti, maji-li ridicak, budou dodrzovat alespon silnicni predpisy, kdyz nedodrzuji ani ustavu, ani zakonik prace!! Bohudiky mam pratele s podobnym smyslenim, proto nevim, proc bych je s timto dopisem mel obtezovat. Ale dovolte mi jeste jeden svuj nazor: vzhledem k tomu, ze i ja jsem koncesionar ( tedy platim poplatky za televizor), nevim, zda by nebylo lepsi CT privatizovat, protoze by se alespon videlo, kdo je vlastnik a komu a cemu ty me penize slouzi!! Zatim pouze vidim, ze slouzi politickym zajmum panů Havlů, Rumlů, Kasalů, Žantovskych a jim podobnych, kteri stale nemohou prenest pres srdce, ze kdysi volby prohrali a i kdyz vladli ci vladnou, ze do teto doby ani nechteli nic na tom menit. A jeste douska po precteni vaseho dopisu a dopisu pana Cibulky: nevadi vam, ze muj prapredek bojoval proti Mistru Janu Husovi - anebo si oravdu myslite, jako komunisti vzdy, ze potomci (synove ,dcery, vnuci)mohou za to, co delali jejich otcove a matky za penize?!? Kuš!!!
S pozdravem Z.V.
--------------------------
Vazeni pratele,

zpocatku se zajmem pozdeji s rozpaky jsem si precetl Vase reakce a nazory na situci v, a kolem CT.

Z valne vetsiny se, podle meho nazoru, jedna o velmi vseobecne povidani a nic nerikajici reci a slova. Je to opravdu bida. Nikdo nenapise konkretne o co se jedna a nepojmenuje situaci strucne a vystizne. Jen z toho mam pocit, ze kazdy je byvaly STBak a vse je pod kontrolou spionaznich nebo jakych sil.
To je ale bida.

Kdyz je kazdy spolcen s byvalymi kadry, proti cemu a komu se tedy se tedy rebeluje. Vlastne je kazdy stejny a ja stale nevim o co tem pateticky revoltujicim zamestnancum jde.

Takze si myslim furt to same: Vubec nejde o nezavislost, ktera stejne nebyla, neni a nebude, protoze je kazdy na nekom, necem zavisly. Jde jen o zmanipulovani davu, ktery veri zavislym novinarum, kteri pisi vsichni to same a " jdou na ruku " soucasne revoltujici klice v CT. Navic se snazi vyvolat dojem, ze jim jde o nezavislost a svobodu, coz je k smichu, protoze tak naivni snad nejsme. Jde o kseft a zatim me o nicem jinem nikdo nepresvedcil. Stale slysim povrchni, vseobecne a mlzici kecy !

Doporucuji co nejhloubkovejsi kontrolu financnich toku, hlavne za co se vyhazujou penize. Videli jste nove porady - pohadky, treba ten o smrdicim skritkovi ? Jestli je tohle nezavislost a dobre vlozene penize do dobreho poradu, tak navrhuji vyhazet produkcni - ihned.

Napiste mne a vsem, podle |Vas, dezorientovanym lidem o co jde. Konkretne, jmenovite a nemlzte a nevykladejte blbosti. Jinak jsem pro vycisteni situace a nalady - okamzite vypovedi lidem, kteri revoltuji, protoze asi jen oni vedi proc. At protestuji jako lide nespjati s CT, pak jim budu verit.

Milda

Odpověď redakce: Vážený pane, rád bych byl méně mlhavý - jenže nemám pro své úvahy více podkladů než Vy. I já bych potřeboval mnohé vysvětlit. Očekávám však marně nějaké bližší informace od vzbouřenců či zaměstnanců televize vůbec. Škoda.
Darius Nosreti
-------------------------