BESEDA, část 51
(ke sněmovním volbám 2002)

VYSLEDKY VOLEB


(pokračování besedy - odezvy na analyzu volebnich vysledku ODS in www.lidovky.cz ; necenzurováno)
S tím se dá souhlasit (Ivca , 14.7.2002 17:03)
  Také si myslím, že by se analýza neúspěchu ODS měla více zabývat problémy v chodu strany samotné... i když částečně už bylo zmíněno, že ODS před volbami nedostatečně jasně definovala svůj budoucí směr a ta volební hesla byla opravdu nepovedená.  Jsem pravicově smýšlející volička, která by ODS ráda volila, ale až nastane nějaký viditelný posun, protože momentální stav s emi prostě nelíbil. Opoziční smlouvu hodnotím negativně, i když je fakt, že to byla asi jen jedna z mála možností, jak uchránit zemi před dalšími předčasnými volbami a nestabilitou.

Kamaradi (Bono , 14.7.2002 17:00)
  Jak mam volit cloveka jehoz kamaradi pravidelne konci ve vezeni: S. Milosevic, V. Meciar, V.Zelezny, L. Novak, M. Srajber...

Re: Kamaradi (Lucka , 14.7.2002 17:06)
  To mi absolutne nevadi, s kym se VK kamaradi. Ja jsem ho volila (ostatne jako vzdycky), protoze je temer dokonaly (akorat kdyby mel vetsi penis a ne takoveho trpaslika).
Re: Re: Kamaradi (Vojta , 14.7.2002 17:46)
  Ty rajdo, jak to víš??? Rozveď to trochu.

Re: Re: Re: Kamaradi (Růža , 14.7.2002 18:42)
  Božínku, fakt nic moc.

Re: Kamaradi (mick , 14.7.2002 18:47)
  To ses peknej vul.Pokud vim,tak ani jeden z nich nesedi.Dokonce ani ten Milosevic jeste nebyl odsouzenej.Obcas neskodi si precist noviny! A ostatnim kritikům ODS - neumite nic jinyho,nez jen porad papouskovat slovo AROGANCE?Zkuste vymyslet taky neco novyho!

Re: Re: Kamaradi (MŠ , 14.7.2002 22:13)
  Tak ja se  to tedy pokusím,vymyslet něco nového.Tato země nemá žádného pořádného ekonoma,tedy ani Klaus není žádný ekonom.Ostatně,o této vědě mám pochybnosti,řadím ji až za vykladače karet a horoskopy.Ekonomika by měla patřit tam ,kam patří.Tedy má dáti dal.aneb selské počítání.Pokud mám náklady vyšší než příjmy,tak to mám zabalit."Ekonomové" však vymýšlejí jak tuhle skutečnost obejít a vymýšlejí si podivuhodné operace jak manipulovat s lidmi.Bohužel, pravda je taková,že se dá vydělat jen a jen na lidské hlouposti.Pak tedy musím říci,že se Klaus nevymyká z šedivého průměru našich politiků,ani znalostmi,ani lidsky.Jen bych měl takovou malou poznámku,věkem někteří lidé moudří,avšak ani tady se to nedá žříci.Na podzimní kongres ODS jsem posílal mejlík,v němž jsem napsal:budu volit ODS pokud mne přesvědčí,že to co na kongresu probíráte,též uskutečníte.Nestalo se tak,volil jsem Naději!!!
                                                      M.Š.

Říman versus ODS (Miloš Bergman , 14.7.2002 16:57)
  Zeptejte se železničářů,proč nevolili ODS.....předešli,milionovým experimentům pana Římana(případného ministra dopravy)

Antisoc - recese (Náš Klaus - Náš Bůh , 14.7.2002 16:53)
  Ano, jsme recesistická skupina „Náš Klaus – Náš Bůh.“ Vybíráme ultrapravicové příspěvky v diskusích a následně je používáme.

Pěkný den

P.S.: Sledujte koně na Václaváku, připravujeme mnohem lepší věc!

Re: Antisoc - recese (Koudelka , 14.7.2002 16:56)
  Dejte vedet. Bude prca a ja vylovim nekde nejakou prima kravatu k tricku s tatou Smoulou

Re: Antisoc - recese (Majer , 14.7.2002 18:49)
  Milí Antisocové. Docela mě potěšilo, že jste fakt recesisté, jak jsem tak trochu tušil. Doporučuji vám, ale malinko ubrat. Předpokládám, že některé vášnivé "VK ódy" (nemá nic společného s ODA :-)) zde mohou být také recese (mnou nepoznané), ale u vás jsem byl v pokušení se zeptat, jak to s vámi je. Sice se vám podařilo pěkně ten styl okoukat, ale něco mi na tom smrdělo, nějak jste byli ÓDéeSáčtější než ÓDéeSáci. VKódisti třeba říkávají, že jsou k VK také kritičtí, a že udělal i pár chyb, ale že stejně lepší a chtřejší chlap nikdy nikde nežil. To jako, abychom viděli, že nejsou fanatici. Jinak to ale byl velmi pěkný pokus. (Potěšilo mě i to, že jsem jej prokoukl a že si teď mohu říkat, jaký jsem úžasný koumák - dělá mi to dobře).

Re: Antisoc - recese (pes Novák , 14.7.2002 22:26)
  Moc vám fandím a rád přijdu. Nezapomeňte se podívat na www.ods.cz, Sborník Václava Klause. Je to sborník blahopřání k šedesátinám Pana Profesora (doufám že tak nějak - s oběma velkými P to píše Lucka). Jsou tam  fantastické věci, např Óda na ježečka v brejličkách (můj pracovní název tohoto skvosu) od I. Mládka, "báseň" od M. Knížáka  a pod. Mohlo by být pod koněm autorské čtení...

Tak na tohle nepotrebovali komisi (Koudelka , 14.7.2002 16:46)
  To, co predvedla komise by jim rekl kazdy druhy clovek na ulici. Komise k tomu jenom dodala paranoidni a zednarskou atmosferu zradnych utoku a znicujiciho tlaku na ODS. Pozice ublizenych hosiku, kteri chteji stavet hrad na celem piskovisti a ostatni se jim nechteji podridit. A tak jsou to osklivi podli hnusaci, protoze jenom parta hosiku v cele s Klausem vi jak spravne stavet. A pokud si nekdo mysli neco jinhyho, tak je to podly souseduv spratek.

Me snad sali zrak (Zklamany pravicovy volic , 14.7.2002 16:41)
  "ODS proto musí usilovat o vlastní mediální zajištění." No ze by u nas zas po dlouhy dobe patrily media stranam? Nak to vysvetluje Klausovo paktovani s Zeleznym a spor o CT. Tak se konecne priznali, ze ji chteli ovladnout, aby o nich informovala hezky. Pokud si dobre pamatuju, tak byly media negativne naladeny spis proti Milosove vlade (a neni se co divit - hovada, debilove, zumpy).
Špidlova vláda (Antisoc , 14.7.2002 16:36)
 
Tak takhle funguje ta slavná Špidlova vláda:
http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A020714_135654_domaci_ven

Hmm (GhorX <andrewaxe@post.cz>, 14.7.2002 16:29)
  V mém okolí se většina lidí rozhodla nevolit ODS až po tom slavném telefonátu. Blb, který se pár týdnů před nastartováním zákazu nevyžádané reklamy, bez ohledu na preference, bez ohledu na soukromí, rozhodl pro v podstatě telemarketing, by měl být veřejně prezentován jako neschopný magor. Dost pozici ODS taky pomohla "národnostní otázka". Až ODS dojde, že volby jsou o P.R. a že P.R. je především záležitost odborníků, a ne diletantů, možná i zvítězí. V těchto volbách, pokud vím, do strategie kafral každý idiot - V. Klause nevyjímaje. Možná je schopný politik, ale jako mediální odborník stojí za starou bačkoru a to samé platí o Langerovi, Tlustému a dalších.

Re: Hmm (Antisoc , 14.7.2002 16:35)
  Jste typický příklad hlupáka, který nepochopil Klausovu prozíravost a inteligenci.

Re: Re: Hmm (Zklamany pravicovy volic , 14.7.2002 16:47)
  ... a taky nadprirozene az bozske schopnosty naseho Fuehrera, ze...

Re: Re: Hmm - ZADOST REDAKCI (Koudelka , 14.7.2002 16:54)
  Vazena redakce, prispevatel na ktereho reaguji se zda byt clovek dusevne chory a nebezpecny ci si dela takovou srandu, ze ji ne kazdy muze rozumet a pomalejsim muze privest infarkt. Zvazte, zda by s ohledem na moznost obecneho ohrozeni nemel byt vyloucen z diskuze. Tim by take ziskal konecne dukazy pro nepochopeni jeho modly Vaclava Klause a ublizovani stoupencum ODS

Re: Re: Hmm (Keynes , 14.7.2002 18:43)
  Jestli jste četl Mein Kampf od Fuehrera,tak ten se tam taky ohání prozíravostí,inteligencí a Prozřetelností....holt některým lidem se asi stýská.

Klaus vypadl z reality (Olda_2002@volný.cz , 14.7.2002 16:27)
  Nabubřelého, samolibého Klause který tluče pěstičkou do stolu a rozbíjí novinářům mobily, má už většina lidí dost. Slibuje národu vysoké platy a zapírá Pepu z Honkongu. Smutný konec.

Všichni vám ubližují (erinaceus , 14.7.2002 16:24)
  Z analýzy jasně vyplývá, že ODS si založí vlastní mediální krytí. Dobré by bylo sehnat taky nějaké zodpovědné voliče. Tihle si vás opravdu nezaslouží.

Re: Všichni vám ubližují (Laurin , 14.7.2002 21:40)
  Vážený pane. ODS jste nevolil, starejte se o svoje adolescentní levičáctví a až dospějete tak možná zmoudříte a uvědomíte si kde je pravda, ale to ve vlastním zájmu musíte počkat.Pak z Vás třeba bude volič ODS ....

Nezlobte se, ale nic jste nepochopili (kolombo , 14.7.2002 16:14)
   Zda se, ze ukol komise je splnen. Vypracovala se zprava, ktera jako tradicne vidi hlavni priciny problemu v tom, ze okoli je zle, neprejici a nepomahajici ODS realizovat dobre skutky. Panove, nezlobte se, ale zda se ze jste nepochopili ani pricniny ani jak z toho ven.  Je mi lito, ale tohle neni o sebereflexi, ale o tom, ze proste neumite naslouchat, divat se kolem sebe, a snazit se pochopit, co se deje. Je to porad dokola o tom, ze spatni jsou ti druzi. Nevim, jestli vam to dochazi, ale s takovym pristupem to priste nevyhrajete zase. Pani Rimanove, Benesove, Necasove, .... prikyvovaci a nohsledove, by proste meli odejit a meli by nastoupit nove, nezprofane a neokoukane (bez ohledu na to, zda se citite nebo necitite zprofanovani, ale volici vam dali jasnou zpravu ...) osobnosti s jasnou vizi a schopnosti naslouchat nazorum a jasne formulovat jasne vize. Dokud tohle nepochopite a neudelate, tak proste nemate snaci priste vyhrat a ukazat, ze jste lepsi.

Jsi obyčejný hlupák... (Antisoc , 14.7.2002 16:32)
  To, že ODS je lepší, to je prostě fakt! A ani ty tvoje plky to nezmění. Není třeba koukat se kolem sebe a brát na někoho ohledy, je třeba koukat se dopředu!

Proč lžeš? Tak se podívej: Prezident ODS nenávidí, a je to proto, že pan Klaus několikanásobně převyšuje ten jeho intelekt, jestli se tomu, co pramení z Havlova pivního mozku dá vůbec tak říkat. Je třeba dostat pana Klause na Hrad, my nepotřebujeme pivní myslitele, my potřebujeme čistou a neposkvrněnou formu inteligence v našem čele. A kdo jiný než pan Klaus tento požadavek splňuje? Možná, s trochou nadsázky Masaryk, ale ten už tu není. Ale kdyby byl, vytvořil by s panem Klausem takovou dvojku, že bys ty, takový negramota, jen koukal.

Média podlehla tomu šalamounskému krutovládci (vy uvidíte) Špidlovi, který chce naši drahou zemi zaprodat EU. Pan Masaryk by plakal.

Co to povídáš, ty jsi snad na drogách. Pan Klaus kolem sebe potřebuje lidi, kteří jsou schopni asistovat mu. Díky nim může využívat svůj dokonalý potenciál. Pan Klaus je příkladem takového intelektuála, na kterého okolí nestačí a tak ho nechápe.

Re: Jsi obyčejný hlupák... (Koudelka , 14.7.2002 16:38)
  Ty si bud delas nebetycnou srandu, nebo jsi se dostal k pocitaci nekde v sesterne na jednom z bohnickych pavilonu.

Re: Jsi obyčejný hlupák... (kolombo , 14.7.2002 16:45)
  ad A) arogantni a hulvat umi vyt kazdy id...., prave jsi to predvedl
ad B) chapu, ze nekdo ke stesti potrebuje svoji modlu, ochranitele, spasitele, velkeho mogula, ty mas Klause, nikdo ti to nebere, tak nekric
ad C) podle toho, co dneska pises, tak musis bejt dost dobrej humorista a recesista ...

Re: Jsi obyčejný hlupák... (Vojta , 14.7.2002 17:51)
  Inteligentní recesista, jen houšť, třeba ti na to někdo skočí že to myslíš vážně a alespoň bude dobrá diskuse. Vymysli ještě něco.

Rada ODS (libor necas , 14.7.2002 16:07)
  Chtel jsem ve svem prispevku puvodne provest vlastni analyzu propadu ODS ale pri pohledu na prispevek "Socani znicili ODS, znici i nas" jsem zjistil, ze mi pan "Antisoc" usetril praci. Po precteni jeho prispevku je kazdemu zrejme, jak premysli radovy volic, clen, poslanec a potencialni ministr ODS : "My proti vsem, zeme v ohrozeni, spaste se kdo muzes, jen batuska Vaclav nas muze zachranit. V jeho naruci nam bude tak mile, tak teple..." Neni tedy divu, ze soudne 2/3 volicstva CR (po odecteni ODS a KSCM) nemuzou necemu takovemu pritakat. Na dokresleni rozsirene predstavy ODS o patentu na pravdu uvadim reakci nezvoleneho prazskeho kandidata, ktery po oznameni vysledku voleb vypustil z otvoru nasledujici perlu :"To snad neni mozny, ze ti lide jsou tak zabedneni. Praha musi vyrazit na venkov, jako za dob obrozencu - chce to tvrdou osvetu". Nerika se mi to snadno, nebot ve sve socialni skupine jsem predurcen l tomu byti pravicovym volicem, ale tyto podiviny (navic s nejasnym moralnim profilem) volit nemuzu, sorry, to uz mam radsi slusneho cloveka Spidlu, i kdyz z jeho socialnich programu mi dobre neni. Podle me to dnes neni tak dulezite, jako mit slusne a solidni vedeni, ktere se zkusi vazne zabyvat korupci a neporadkem na soudech.
S pozdravem Libor Necas, Brno/Taichung

Re: rada ODS (Antisoc , 14.7.2002 16:21)
  Tady nejde o nějaká slůvka či rozdílnost názorů - tady jde o svobodu! Tady jde o demokracii! Je jen jediná možnost - ODS. Ona jediná se hlásí k sametové revoluci, kdyžto ostatní ji ve své podstatě ani nechtěli - líbilo se jim to! US si zase chtěla ukrojit kousek z té síly ODS, ale nepochopila, že ODS tvoří pan Klaus, ne nějaká vyjukaná Hanka a fráterník Cyrda retarda. A vám se komunismus zřejmě taky líbil, když můžete napsat takovou píčovinu, jako je vyjádření podpory komoušovi Špidlovi!

Re: Re: rada ODS (Kal , 14.7.2002 16:42)
   Dle Tvých názorů soudím, že by ti docela slušela svazácká košile pravicový komsomolčePoužíváš totiž stejnou (brožůrkovou) ideologickou výzbroj, kterou zřejmě nahrazuješ nedostatek vzdělání.  Tvá ideologická zaslepenost a černobílé vidění světa ti znemožňuje samostatně myslet   

Re: Re: Re: rada ODS (Antisoc , 14.7.2002 16:46)
  Jen nadávat a být sprostý, to vy levičácký prasata dovedete...
Měl byste si vzít příklad z pana Klause, síla intelektu, šarm rytíře, charisma Conneryho...

Re: Re: rada ODS (Michal , 14.7.2002 16:54)
  Tohle uz je nejmene treti prispevek od Antisoc, ktery me srdecne rozesmal ... diky. Skoda, ze tu neni jeho foto - takoveho hlupaka bych chtel videt na vlastni oci.

Nejpozdeji za 4 roky se lidi socanu prezerou 100% !!! (AD , 14.7.2002 16:02)
  A prijde vymena na korytech. Potom bude zase V. Klaus premierem. M. Zeman ho bude jmenovat jako president. Potom si po 5 letech da V. Klaus hrad na 5 let na odpocinek pred pensi 

Ach jo (Shaker , 14.7.2002 15:52)
  Ach ty jeden chudáčku..., jsi pil??

Re: Ach jo (Antisoc , 14.7.2002 16:17)
  To si budeš divit, to ti říkám. Až si tě odvedou jako buržou…

Socani zničili ODS, zničí i nás! (Antisoc , 14.7.2002 15:40)
  (Příspěvek zrušen)

Re: Socani zničili ODS, zničí i nás! (Zklamany pravicovy volic , 14.7.2002 16:35)
  (Příspěvek zrušen)

Re: Re: Socani zničili ODS, zničí i nás! (Antisoc , 14.7.2002 16:40)
  Nedali to tam proto, že pan Klaus v žádném případě není příčinou neúspěchu ODS: Tu zprávu dělali profesionálové, a je jasné, že tvoje diletantské soudy ji nemohou poškodit.

Pan Klaus se naštěstí dokáže obklopit lidmi, kteří mají to možnost pochopit jedinečnost svého předsedy.
Vol si komouše...

Re: Re: Re: Socani zničili ODS, zničí i nás! (Zklamany pravicovy volic , 14.7.2002 16:45)
  Hmmm, jestli to byli stejny profesionalove co delali jejich kampan, tak uz me obsah vubec neprekvapuje. Dik za info.

Re: Re: Re: Re: Socani zničili ODS, zničí i nás! (Keynes , 14.7.2002 18:57)
  Je jasné,že když analýzu volebního neúspěchu dělají ti samí,co tu kampaň vymysleli,je to o ničem. Nebo se snad za těch pár týdnů úplně změnili a teď by ji dělali jinak.Nepodlozeny optimismus

V ceskych komunalnich volbach (listopad 2002) volilo 64% volicu nezavisle kandidaty. Kdyz to vynasobime nizkym koeficientem volebni ucasti, zjistime, ze se ODS a CSSD ABSOLUTNE stavaji zcela okrajovymi stranami, kterym drtiva vetsina obyvatelstva neveri. RELATIVNI a o nicem zvlastnim (mimo zmanipulovanych mediich a utracenych milonech za volebni kampane) nesvedcici uspech v senatnich volbach nemuze byt duvodem k nepodlozene optimistickym vyrokum predstavitelu techto stran. Utechou mi je to, ze nejen CSSD, ale ani ODS nedokazaly obhajit a zurocit hodnoty pravniho statu a pravicove politiky v case, kdy to z politickeho a ekonomickeho hlediska bylo nanejvys potrebne. A to je mozna i hlavni pricinou debaklu.

DN

O kulturnosti české politické scény
Jiří Berounský 24.10.2002
Chceme-li mluvit o kultuře politické scény v jakékoli zemi, je třeba mít na zřeteli, že jejím ústředním tématem vedle proklamovaných ideálů bude vždy boj o moc. Na samé této skutečnosti není nic odpudivého, tak jako ekonomika ve svobodném demokratickém státě je založena na tržním hospodářství a konkurenci, tak i politický systém je založen na volné soutěži politických stran.

To máme napsáno dokonce v ústavě a řečeno bez příkras, volná soutěž politických stran neznamená v praxi nic jiného než boj o to, kdo bude vládnout, boj o moc. Ta kvalitnější nebo horší politická kultura země však spočívá zejména v tom, jestli se dodržují elementární morální pravidla volné soutěže nebo jestli se z pravidel stane groteska, která měla legalizovat třeba nejrůznější druhy totalitních režimů. A čtyřicet let bolševické diktatury nemohlo bohužel nezanechat na mentalitě společnosti svůj vliv. Projevilo se to na příkladech politických subjektů, které rády vystavují na obdiv i svůj antikomunismus.

Domnívám se, že do kategorie zbytků oné totalizující morálky patřila i celá kauza opoziční smlouvy byť ve svém počátku plnila proklamovanou stabilizující funkci na politické scéně. Postupem času však vedla ke zcela výlučnému mocenskému kartelu na němž oficiálně ani sociální demokraté ani ODS nespatřovali nic amorálního. Mám na mysli jednak návrh volebního zákona, který by zaručoval velkým, to jest smluvním opozičním stranám vlastně trvalou vládu, jednak dělbu mocenského dohledu v hlavních privatizačních institucích, který je teprve dnes odstraňován. Tím myslím především fond národního majetku a konsolidační agenturu. Současně probíhající jednání ve sněmovně, týkající se právě personálního obsazení manažerských a dozorčích orgánů těchto institucí je snad důkazem konce vlády opoziční smlouvy.

Za projev malé politické kultury pokládám i celkovou atmosféru spjatou s kampaní pro volbu příštího prezidenta. Zejména to, že převládají jen stranické zájmy a není pozorovat snahu po dohodě o společném kandidátovi ani v rámci vládní koalice a za naprosté pohrdání veřejností je možno považovat účelovou změnu v názoru na přímou volbu u ODS, která jen kvůli snaze o zlepšení vyhlídek na kandidaturu Václava Klause je ochotna tvrdit,že dnes je černé to, co bylo ještě před půl rokem zcela bílé. Průzkumy veřejného mínění se sice liší, ale většina občanů by si Klause v čele státu stejně nepřála. Navíc ani sama ODS není v této věci jednotná a jsou v ní bohudík i představitelé, kteří účelovou změnu politického postoje považují za nemravnou. Mám na mysli tisku zmiňovaného šéfa senátoru ODS Mirka Topolánka , celou libereckou organizaci i předsedu Zlínské organizace strany.

V důsledku nejednoznačného názoru špiček ODS i na volbu svého budoucího předsedy a možná, že v důsledku odchodu Václava Klause z čela strany vůbec, poklesla možná, že jen dočasně, ale zato dost dramaticky, již v září i celková voličská podpora této straně.Jak uvádí agentura CVVN jedenáctého října v Lidových novinách, volilo by v září tuto stranu o plných osm procentních bodů voličů méně než v době letošních voleb v červnu. Oproti tehdejším pětadvaceti procentům uvádí agentura ve svém říjnovém průzkumu jen procent sedmnáct. To je od rozštěpení ODS v důsledku založení Unie svobody v lednu v roce 1998 nejnižší údaj v preferencích.

Onen zmíněný nejednoznačný názor špiček ODS na volbu nového předsedy strany ovšem ukazuje rovněž na určitou nezažitost demokratických tradic ODS a tím i na nízkou politickou kulturu. Ozývaly se totiž zejména hlasy o tom, že by proti sobě při volbě předsedy neměli vystupovat nejvýraznější osobnosti a že by se strana spíše měla sjednotit na jenom jediném kandidátovi.

Sociologicky je zajímavé, že k poklesu popularity hlavní pravicové strany nedokázali využít představitelé Unie svobody DEU, neboť i jejich preference ve zmiňovaném průzkumu poklesli a to dokonce pod pětiprocentní hranici volitelnosti. Domnívám se, že to nelze přičítat jen možnému poklesu důvěry pravicové strany, neboť pětiprocentní pokles preferencí zaznamenali dle průzkumu i komunisté. Jen sociální demokraté si polepšili. U pravicových stran lze možná pozorovat ubývající čitelnost jejich zásad. ODS například o sobě stále tvrdí, že je stranou liberálně konzervativní, jenže ke konzervativním principům patří mimo jiné i důraz na tradici a morálku. Liberalismu je kolem nás k vidění a vnímání dostatek. Dodržovat konzervativní zásady je však zřejmě obtížnější a ne tak populární.
ZACATEK BESEDY

DALSI CLANKY NA TEMA KLAUS
DALSI CLANKY NA TEMA VOLBY 2002
POSLAT REAKCI
VOLBY

pokračování
EVROPSKA INTEGRACE
xxx
GLOBALNI OTAZKY
xxx
Slovnicek demokracie
xxx
HOME ZVON
xxx
HOME CLANKY
xxx

KGB_01
KGB_02
KGB_03
KGB_04
KGB_05
KGB_06
KGB_07
KGB_08
KGB_09
KGB_10
KGB_11
KGB_12
KGB_13
KGB_14
KGB_15
KGB_16
STB
STB 3
STB 2
LANSKY
SUPER_HOME
HOME_AGENTURA
HOME_ZVON
HOME_CLANKY
POLIT._LINKY